2019-06-15 10:54

Nyílt vízi úszás: egyetlen klub sem tudott duplázni a balatonfüredi utánpótlás ob-n

Kitűnő körülmények között, Balatonfüreden rendezték az utánpótlás nyílt vízi országos bajnokságot. Az év legfontosabb hazai viadalán a négy versenyszámban négy különböző egyesület úszója örülhetett.

Szikrázó napsütésben, hamisítatlan nyári időjárás mellett tartották meg Balatonfüreden az utánpótláskorúak nyílt vízi országos bajnokságát, ahol 5 és 7,5 kilométeren csaptak össze az ifjú hosszútávúszók.

A korosztályos világ- és Európa-bajnok Szimcsák Mira az utánpótlás ob-n is nyert Forrás: MÚSZ
Először a 2004–2005-ös születésűek ugrottak vízbe 5 km-en. A fiúk mezőnyében az FTC versenyzője Gálicz László ért be elsőként (57:04.9), majdnem 3 perccel Kersák Kristóf (Balaton ÚK Veszprém) előtt, míg Pintér Ádám (Veszprémi Egyetem ÚK) a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A lányok mezőnyében Szimcsák Mira (Jövő SC) diadalmaskodott (1:02.33.3), másodiknak Szóka Júlia (Rája’94 Úszó Klub) csapott célba, míg a bronzérmet Veress Sára (Kőbánya Sport Club) szerezte meg. Az U16–17 éves korosztály futamában 7,5 km-en a fiúknál magabiztosan nyert a Kőbánya SC úszója, Tabi Zoltán (1:25:51.4) a második helyezett a zalaegerszegi Betlehem Dávid és a bronzérmes Galyassy Szilárd (Budafóka SE) előtt. A lányok viadala szorosabb befutót hozott: a debreceni Gál Kincső nyert (1:35:15.2), a PSN versenyzője, Balogh Vivien második helyig tempózott, Fehérvári Réka meg bronzérmet szerzett. További korosztályos hírek NYÍLT VÍZI ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.