2019-06-24 14:54

Rangos olaszországi tornát nyert a korosztályos leány kosárlabda-válogatott

Háromnapos felkészülési tornán vett részt az U18/U19-es magyar leányválogatott az olaszországi Pesaróban. Völgyi Péter csapatának ellenfelei a házigazdák mellett Hollandia és Horvátország fiataljai voltak.

fiba
fiba
A hétvégén az olaszországi Pesaróban szerepelt felkészülési tornán a magyar korosztályos kosárlabda-válogatott, ahol az első napon a horvátok ellen lépett pályára, és a második negyedben bemutatott 26-8-as szakaszának köszönhetően simán győzött (42-69). A második játéknapon a hollandokkal kellett farkasszemet néznie Völgyi Péter csapatának, és bár az első félidő hullámzó teljesítményt hozott, a 27-15-re megnyert harmadik felvonásnak köszönhetően újabb 10 pont fölötti sikert arattak a lányok (79-68). A zárónapon, vasárnap este Olaszországgal csaptak össze Dombai Rékáék. Az első három negyedben nagy csata folyt a pályán, majd a negyedik negyed elején egy 13-4-es futással meglépett a talján együttes. A hazaiak végül 79-65-re nyertek, de jobb kosárarányának köszönhetően a magyar válogatott nyerte a tornát – számol be a szövetség honlapja.

A magyar válogatott eredményei Horvátország–Magyarország 42-69 (13-13, 8-26, 11-18, 10-12) Magyarország: Angyal 5/3, Vári 5, Mányoky 9/3, Szirony 10/6, Budácsik 4 - csere: Juhász 11, Keita, Horváth 4, Boros B. 3/3, Dombai 8/6, Madár 10, Vég, Dudás. Magyarország–Hollandia 79-68 (22-13, 14-20, 27-15, 16-20) Magyarország: Boros B., Boros J. 10, Dombai 15/6, Madár 4, Budácsik 11 - csere: Juhász 9, Keita 2, Angyal 2, Varga 6, Szirony 14/6, Mányoky 6, Vég, Dudás. Olaszország–Magyarország 79-65 (17-14, 20-17, 22-24, 20-10) Magyarország: Angyal 10, Szirony, Dombai 28/12, Horváth 2, Budácsik 3 - csere: Juhász 4, Keita 4, Varga , Vári 2, Mányoky 7, Boros 5.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.