2024. április 18.

Atlétika

2019-07-19 19:17

Atlétika: ellenszélben ugrott a legmesszebb, Pázmándi Dominik 4. lett az U20-as Eb-n

A svédországi Borasban zajló U20-as atlétikai Európa-bajnokságon pénteken az első, magyar érdekeltségű döntőben Pázmándi Dominik távolugrásban a 4. helyen végzett, öt centiméter választotta el az éremtől. Az esti programban a kalapácsvető Varga Donát is 4. lett.

A hazai szövetség tájékoztatása szerint Pázmándi Dominik 748 centiméteres teljesítménnyel a 4. helyen zárta a férfiak távolugrásának döntőjét. A szolnoki kiválóság az ötödik kísérletére ugrotta a legjobbját, ellenszélben. Ugrásai (centiméterben): 712, 729, x, 724, 748, 717.

Pázmándi Dominik 4. lett az U20-as Eb-n
Az Eb-t a francia Jules Pommery nyerte meg (783) a svájci Jarod Biya (778) és a román Andreas-Samuel Bucsa (753) előtt. Utóbbi csak öt centiméterrel előzte meg Pázmándit, ennyi hiányzott a magyar éremhez. Az esti programban a kalapácsvető Varga Donát is 4. lett. A magyar szövetség beszámolója szerint fantasztikus versenyt hozott a kalapácsvetés döntője, mert csak úgy repkedtek a mindenféle rekordok. A Dobó SE sportolója is felülmúlta eddigi legjobbját, a 76.04 métert hat kilogrammos szerrel kétszer is: előbb 76.25-tel, majd 78.43-mal. A finálé 12 résztvevőjéből öten javítottak egyéni csúcsot. Közben megrendezték a női 100 méteres síkfutás döntője is, amelyben Takács Boglárka révén szintén volt magyar érdekeltség: az ARAK kiváló sprintere újabb értékes világversenyen szerzett helyezést íratva dicsőséglistájára nyolcadikként ért célba 11.73 másodperces idővel (+0.8). Korábban, a délelőtti, kora délutáni programban női 400 gáton mindkét magyar versenyző magabiztosan jutott tovább. Mátó Sára 59.48-as idővel első lett futamában, míg Molnár Janka 59.04-gyel a második. A férfiaknál ugyanebben a számban Huller Dániel futamgyőztesként lett elődöntős, remek futással, 52.13-as idővel ért célba, ezzel az egész mezőny második legjobb eredményével került a következő körbe. Csókás Nikolász szintén 400 gáton indult, 54.26-os ideje azonban nem volt elég a továbbjutáshoz. Bacsa Fanni 100 gáton 5. lett futamában, így ő sem lesz ott az elődöntőben. Női kalapácsvetésben Németh Zsanett 60.66 métert ért el, ezzel a 6. legjobb eredménnyel bekerült a döntőbe. Brandl Lilla 56.54 méteres dobása nem volt elég a továbbjutáshoz. 3000 méteren Szemerei Levente 9:04.23-as időeredménnyel, egyéni csúccsal, összesítésben harmadik idővel jutott a fináléba. A szám másik magyar indulója, Kovács Bálint 9:31.47-tel kiesett, és a 24. helyen végzett. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.