2024. április 24.

Úszás

2019-07-24 17:40

EYOF: Kós Hubert tovább szárnyal, bronzérmes a leány gyorsváltó

Újabb ezüstéremmel lett gazdagabb Kós Hubert az EYOF úszóversenyein, ezúttal 200 m vegyesen csapott célba másodikként, mellette pedig a leány 4x100 m-es gyorsváltó is letette a névjegyét, a Nyirádi Réka, Kontér Lora, Szimcsák Mira, Veres Laura összeállítású négyes a harmadik lett.

Két nap alatt három ezüstérem volt a magyar úszócsapat mérlege az azerbajdzsáni Bakiban zajló Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon. Kós Hubert, Betlehem Dávid és Csulák Lia második helye után természetesen a harmadik délutáni programban is akadtak döntős versenyzők.

Kós Hubert 200 m vegyesen is ezüstérmes lett Fotó: Szalmás Péter/MOB
És magyar sikerek is. Kós szinte megismételte a tegnapi produkcióját és a 100 m hát után 200 m vegyesen is a dobogó második fokára állhatott. Ezúttal is orosz versenyző fosztotta meg őt az aranytól, Ilja Borogyin nyert, az UTE 16 éves úszója pedig 2:02.60-as idővel ezüstérmes lett. Majd remekeltek a magyar váltók is. A lányok 4x100 m-es gyorsegysége – Nyirádi Réka, Kontér Lora, Szimcsák Mira, Veres Laura (délelőtt Tankó Beatrix úszott) – egészen a harmadik helyig tempózott (3:48.67), míg a fiúk Mészáros Dániel, Tschaikov Valentin, Csicsáky Péter, Kós Hubert (délelőtt Bujdosó Zsombor szerepelt a csapatban) összetételben, ugyanabban a számban egy hajszállal maradtak le a pódiumról, a 3:28.44-es idő a negyedik helyre volt elég. S ami még örömre ad okot, hogy csütörtökön is biztosan lesz döntős az Aquatics Centerben, hiszen Ugrai Panna 100 m pillangón az ötödik helyen kvalifikálta magát (1:01.35) a fináléba. Az úszók mérlege pedig három versenynapot követően négy ezüst- és egy bronzérem az EYOF-on.

A harmadik nap magyar érdekeltségű döntői: Fiúk. Vegyes. 200 m: 1. Ilja Borogyin (Oroszország) 2:01.55, 2. Kós Hubert 2:02.60, 3. Berke Saka (Törökország). 4x100 m gyorsváltó: 1. Nagy-Britannia 3:26.71, 2. Oroszország, 3. Törökország, 4. Magyarország (Mészáros Dániel, Tschaikov Valentin, Csicsáky Péter, Kós Hubert) 3:28.44 Leányok. 4x100 m gyorsváltó: 1. Oroszország 3:45.10, 2. Nagy-Britannia, 3. Magyarország (Nyirádi Réka, Kontér Lora, Szimcsák Mira, Veres Laura) 3:48.67

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.