2019-08-07 20:13

Kosárlabda: édes győzelem – az U20-as Eb-n a magyar lányok a 23 pontos Czukor vezérletével megverték Portugáliát, jöhet a negyeddöntő

Az U20-as magyar női kosárlabda-válogatott 65–53-ra győzött Portugália ellen a csehországi Klatovyban zajló korosztályos Európa-bajnokság nyolcaddöntőjében, és készülhet a csütörtöki negyeddöntőre.

A magyar U20-as lányok csoportjukból a 2. helyen jutottak tovább a csehországi Eb-n azzal, hogy hétfőn 62–47-re legyőzték Litvániát. Így szerdán a 16 között Portugália következhetett a negyeddöntőért, és a mieink már az első negyedben igyekezték eldönteni a továbbjutás kérdését.

Czukor Dalma 23 pontot szerzett Portugália ellen Fotó: fiba.basketball
A meccs legelején 4–2-re ugyan még a portugálok vezettek, de a mieink Tóth Orsolya duplájával előbb egyenlítettek, majd Jahni Zsófia hárompontosa után már 7–4-re, később egy újabb Tóth-duplával 9–4-re is vezettek. Nagyobb különbség az első negyed utolsó három percében alakult ki, mert 13–10 után 18–10-re, majd 22–12-re is meglépett Gáspár Dávid csapata, és a tízpontos különbség az első negyed végére is megmaradt. A második játékrész magyar szempontból az előny megtartásáról szólt. Bár öt pontra többször is felzárkóztak a portugálok, húsz perc után 37–28-at mutatott az eredményjelző a mieink javára, vagyis az első negyedben kiharcolt különbségből csak egy pontot tudtak faragni az ibériaiak, akik a folytatásban is csak futottak az eredmény után. A portugál felzárkózási kísérleteknek hamar az elejét tudtuk venni, köszönhetően például Czukor Dalma és Pusztai Petra pontjainak. A harmadik negyedben már mindketten tíz pont fölött jártak, és a játékrész végére nemhogy csökkent volna, tovább nőtt a különbség a két együttes között (51–38). A mérkőzést Czukor végül 23 ponttal zárta, Pusztai 14-gyel. A magyar csapat 65–53-ra győzött, és várhatja a csütörtöki, 20.15-kor kezdődő, Franciaország elleni negyeddöntőt.

U20-as A divíziós női Európa-bajnokság Nyolcaddöntő Magyarország–Portugália 65–53 (24–14, 13–14, 14–10, 14–15) Magyarország: Tenyér, Pusztai 14, Tóth 7, Czukor 23/9, Jáhni 5/3. Csere: Dúl, Révész 9/3, Kovács, Radócz 7/3, Szeli Portugália legjobb dobói: Barata 12, Cabral 10, Serranho 9/3, Gomes 9

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.