2019-08-08 18:57

Kosárlabda: Koszovó elleni 38 pontos sikerrel kezdte az Eb-t az U16-os fiúválogatott

Fölényes győzelemmel mutatkozott be a magyar fiú U16-os kosárlabda-válogatott a montenegrói B divíziós Európa-bajnokságon. Váradi Attila legénysége 38 ponttal múlta felül Koszovó fiataljait.

Bár kezdeti percekben akadozott a magyar fiú U16-os kosárlabda-válogatott játéka a Koszovó elleni B divíziós Európa-bajnokságon, az első mérkőzés első negyedének végére már 9 pontos előnyre tett szert a Váradi Attila által irányított csapat (23–14). A második játékrészben tovább nőtt a magyar fölény, így a koszovóiak egyre reménytelenebb helyzetbe kerültek. Abból, hogy nagyszünetre a válogatott megduplázza előnyét Kovács Ákos, Tóth Barna és Kiss Kolos is kivette a részét (43–25).

fiba1
fiba1
A harmadik 10 percben egy kicsit visszaesett a magyarok támadójátéka, de ez annak tükrében, hogy az ellenfélé nem javult fel, nem jelentett különösebb veszélyt Hiezl Bálintékra. A legpontszegényebb negyed 13–7-re végződött (56–32), a zárófelvonásra pedig gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. Bár a koszovóiakat némi kedvtelenség fogta el az eredményjelzőre pillantva, a magyar fiúk igyekeztek nem kiesni a ritmusból, ennek pedig az lett a vége, hogy 38 ponttal, 78–40-re nyerték meg első összecsapásukat a podgoricai Európa-bajnokságon.  Váradi Attila a kontinenstorna előtt nem számított könnyű mérkőzésekre, a válogatott ennek ellenére azzá tette bemutatkozó találkozóját – ebben segített nagyot Tóth, Kiss, Kovács és Bánfi Balázs is, akik mindannyian tíz pont fölött zártak. Holnap Bulgária lesz az ellenfél.

U16-OS B DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, PODGORICA (MONTENEGRÓ) Csoportkör, A csoport, 1.forduló Magyarország–Koszovó 78–40 (23–14, 20–11, 13–7, 22–8) Magyarország: Tóth 16/6, Kiss 14/3, Ivkovic 4, Kovács 16/3, Hiezl 6. Csere: Cserkó 2, Bánfi 11/3, Sipos 9, Hajdu, Kazy, Kertész, Pafféri.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.