2019-08-22 16:57

A magyar U16-os leány kosárlabda-válogatott vereséggel kezdte a szkopjei Eb-t

Az Európai Ifjúsági Olimpiai Fesztiválon nemrégiben ezüstérmet szerzett magyar U16-os leány kosárlabda-válogatott a szkopjei A-divíziós Európa-bajnokság 1. fordulójában 70–63-ra kikapott Finnország legjobbjaitól.

A magyar U16-os válogatott Sitku Zsuzsanna triplájával rögtön megszerezte a vezetést az esélytelenebb finn csapat ellen szkopjei korosztályos Európa-bajnokság 1. fordulójában. Majd Krasovec Lili és Habling Lara duplája után már 7–0-ra is vezetett Szkocsovszki Igor együttese. Ezek után viszont finn időkérés, majd finn felzárkózás következett, és hat perccel a negyed vége előtt már 9–9-et mutatott az eredményjelző. A játékrész vége ismét a mieinké volt, az utolsó percben Balogh Liza előbb a mezőnyből, majd büntetőből is betalált, az így megszerzett négy pontjával pedig egy negyed után 21–17-re vezetett a magyar csapat.

a magyar U16-os válogatott alulmaradt a finnekkel szemben Fotó: hunbasket.hu
A folytatásban a finnek elsősorban Henna Svandik kosarai révén fordítottak, de meglépni nem tudtak. Három-négy pontosnál nagyobb különbség nem alakult ki a két csapat között, a hajrá pedig ismét a mieinké volt, Balogh Liza duplája után, húsz perc elteltével 40–39-es magyar vezetést mutatott az eredményjelző. A harmadik negyedben 44–44 után viszont inkább a finnek akarata érvényesült. A játékrészt nyolc ponttal megnyerték az északiak, így az utolsó negyed előtt 52–45-re vezettek. A mieink már nem tudtak újítani az utolsó tíz percben, a meccs végére megmaradt a hétpontos különbség a két csapat között, így az EYOF-ezüstérmes válogatottunk meglepetésre 70–63-as vereséggel kezdte a korosztályos kontinensbajnokságot. A mezőny legeredményesebb dobója Svandik lett 23 ponttal, de Kati Olliläinen is 20 pontig jutott a finnek közül, a mieinknél Habling 14 ponttal zárt.

LEÁNY U16-OS A DIVÍZIÓS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZKOPJE A magyarok programja  Csoportkör Magyarország–Finnország 63–70 (21–17, 19–22, 5–13, 18–18) Magyarország: Renczes 4, Sitku 7, Miklós 11/3, Habling 14, Krasovec 11. Csere: Balogh 10, Dúl 2, Telegdy 2, Kuncz 2, Pfeiffer További program Péntek: Magyarország–Oroszország, 18.45 Szombat: Magyarország–Olaszország, 21.00 Playoff Hétfő: nyolcaddöntő Kedd: negyeddöntő Csütörtök: elődöntő Péntek: helyosztó