2019-08-22 19:58

Junior úszó-vb: Szabó-Feltóthy Eszter újabb nagy hajrája, még egy negyedik hely a dicsőségtáblán

A nap egyetlen magyar döntőse, Szabó-Feltóthy Eszter újra nagyot úszott, és egészen a negyedik helyig kúszott fel 200 m háton is. A másik magyar siker Békési Eszter nevéhez fűződik, aki az ötödik idővel kvalifikálta magát a 100 m mell pénteki fináléjára.

Csütörtökre is akadt döntős versenyzője az addig százhúsz százalékot teljesítő magyar válogatottnak a budapesti Duna Arénában zajló junior úszó-világbajnokságon. Zombori Gábor arany- és Berecz Blanka ezüstérme után ezúttal Szabó-Feltóthy Eszter volt a magyar csapat reménysége. A Vasas versenyzője oda is tette magát 200 m háton. Ahogy délelőtt, ezúttal is kicsit lassabban kezdett. Utána pedig jött az a bizonyos nagy hajrá, Eszter gyönyörű tempókkal úszott fel az élmezőnybe, és amint az világbajnoki döntőben illik, tovább javította az egyéni csúcsát (2:10.92), ami a 400 m vegyes után az újabb negyedik helyre repítette.

Szabó-Feltóthy Eszter a 400 m vegyes után 200 m háton is a negyedik lett Forrás: MÚSZ
„Ha valaki a világbajnokság előtt azt mondja nekem, hogy kétszer is negyedik leszek, biztosan nem hiszem el – foglalta össze az érzéseit. – Az elején nem akartam szétúszni magam, hogy bírjam a végét. Jó is az idő, de kicsit bosszús vagyok, mert talán elérhető lett volna a dobogó.” A nagyszerű kétszáz hátat újabb magyar bravúr követte: a 100 m mell középdöntőjében Békési Eszter úszott nagy egyéni csúcsot, az Egri Úszó Klub versenyzője az ötödik időt hozta össze, és ígéretes finálénak nézhet elébe. „Nagyon boldog vagyok, hogy megvan a világbajnoki döntő – mondta. – Jobban megy mint az Európa-bajnokságon Kazanyban, és ebben nagy szerepet játszik a hazai pálya, azt érzem, itt nem is lehet rosszul úszni. Várom már a döntőt, szeretnék javítani, az biztos, hogy 2:07-tel kezdődő idő kell az éremhez.” Nem jött össze a harmadik idő Zombori Gábornak, a Budafóka SE újdonsült junior-világbajnoka ezúttal 50 m háton rajtolt, de az egyébként egyéni csúcsot jelentő 25.75-ös ideje a tizedik helyre volt elég. Ennyi volt a magyar mérleg, de ezen kívül volt még látnivaló bőven a Duna Arénában: az oroszok felnőtt vb-ezüstérmese, ifjúsági olimpiai aranyérmese, junior világ- és Európa-bajnoka, Andrej Minakov esélyeshez méltó módon nyerte meg a 100 m pillangót, a kanadai Jade Hannah pedig a 100 m után 200 m háton is verhetetlen volt. Az amerikaiak új junior-világrekorddal (3:25.92) nyerték meg a 4x100 m-es mix gyorsváltót.

JUNIOR ÚSZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, 3. NAP, BUDAPEST Döntők Fiúk. Gyors. 800: 1. Franko Grgic (Horvátország) 7:45.92, 2. Ilja Szibircev (Oroszország), 3. Thomas Neill (Ausztrália), ...35. Kovacsics Márk 8:25.89. Pillangó. 100 m: 1. Andrej Minakov (Oroszország) 51.25, 2. Federico Burdisso (Olaszország), 3. Jegor Pavlov (Oroszország) Leányok. Gyors. 100 m: 1. Gretchen Walsh (Egyesült Államok) 53.74, 2. Torri Huske (Egyesült Államok), 3. Meg Harris (Ausztrália). Hát. 200 m: 1. Jade Hannah (Kanada) 2:09.82, 2. Lena Grabowski (Ausztria), 3. Erika Francesca Gaetani (Olaszország), 4. Szabó-Feltóthy Eszter 2:10.92 Mix. 4x100 m gyors: 1. Egyesült Államok 3:25.92, 2. Oroszország, 3. Olaszország. Középdöntők Fiúk. Hát. 50 m: Zombori Gábor 25.75 – nem jutott tovább Leányok. Mell. 100 m: Békési Eszter 1:08.34 – a döntőbe jutott

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.