2019-08-27 22:05

Kosárlabda: 40 ponttal nyertek a magyar lányok a svédek ellen az U16-os Eb alsó ágán

Folyamatosan növelve előnyét, végül 40 ponttal győzte le a svédet a magyar leányválogatott a szkopjei A divíziós U16-os kosárlabda Európa-bajnokságon, így Szkocsovszki Igor együttese a 9-12. helyért folytathatja a kontinenstornát. Csütörtökön Finnország lesz az ellenfél.

fiba22
fiba22
Miután hétfőn simán kikapott a litvánoktól a magyar U16-os leány kosárlabda-válogatott a szkopjei A divíziós Európa-bajnokságon, eldőlt, hogy Szkocsovszki Igor csapata nem jut a legjobb nyolc közé. A kontinenstornának azonban a vereséggel nem volt vége, a lányok a 9-16. helyért folytatták az Eb-t, az ellenfél pedig kedden Svédország válogatottja volt. A magyar csapat már a meccs elején érezte, hogy a svédek szerényebb játékerőt képviselnek, mint a litvánok, és hamar magához ragadta a kezdeményezést. Az első negyedet 17–8-ra nyerte. A második 10 percben sem tudott mit kezdeni Habling Laráékkal az ellenfél. Olyannyira nem, hogy Balogh Liza triplával kezdett, és ez kissé ami a svédek kedvét szegte, a negyedben csak 7 pontig jutottak. Nagyszünetre már tetemessé vált a különbség: 41–15. A mérkőzés akkor már lefutott volt, és a meccs második fele sem tartogatott semmilyen izgalmat. A svédek újból 7 pontig jutottak, kétszámjegyű pontra csak a zárónegyedben voltak képesek, akkor 10-et szereztek. Az összecsapás második felére a magyar csapat is visszavett, de így is 40 ponttal győzött (72–32). A magyarok legeredményesebb játékosa a 20 pontos Habling lett. A válogatott egy nap pihenő után a finnekkel játszik a 9-12. helyért.

LEÁNY U16-OS EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZKOPJE 9-16. helyért Magyarország–Svédország 72–32 (17–8, 24–7, 16–7, 15–10) Magyarország: Dúl 2, Telegdy 2, Ferenczi 6, Habling 20/6, Kuncz 8. Csere: Balogh 11/3, Krasovec 8, Sitku 2, Renczes 1, Pfeiffer 4, Gyöngyösi 8.