2024. április 25.

2019-08-29 20:47

Kosárlabda: újabb vereség a finnektől, a 11. helyért játszhat a magyar leánycsapat az U16-os Eb-n

Nem tudott visszavágni a finneknek a magyar válogatott az észak-macedóniai leány U16-os kosárlabda Eb-n. Szkocsovszki Igor együttese 64–49-es veresége után a 11. helyért játszhatja az utolsó meccsét a kontinenstornán.

Nem tudott visszavágni a finneknek a magyar válogatott Forrás: FIBA
Lendületből, a svédek fölényes legyőzése után érkezett a magyar válogatott a finnek elleni helyosztóra az észak-macedóniai Szkopjéban zajló leány U16-os kosárlabda Európa-bajnokságon. Szkocsovszki Igor együttese az első, keddi helyosztó-mérkőzésen negyven pontos különbséggel ütötte ki a svédeket, a folytatásban viszont a finnek következtek, akik egyszer, a csoportkörben már kisebb meglepetésre 70–63-ra felülmúltak a mieinket. Az első negyed bizakodásra adott okot, úgy látszott, sikerül visszavágni az északiaknak, 20–12-es magyar előny állt az eredményjelzőn az első tíz perc után. Sokáig azonban nem örülhettünk, mert a második negyedben a finnek óriási fölényben kosaraztak, és a mínusz nyolcból plusz kilencet csináltak a nagyszünetre (36–27). Bár a félidő után sikerült rendezni a sorokat, egyenlíteni, vagy akár közelebb zárkózni már nem sikerült. 64–49-es finn siker lett a vége, így a magyar válogatott a 11. helyért játszhat Szkopjéban.

U16-OS KOSÁRLABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, SZKOPJE (ÉSZAK-MACEDÓNIA) A 9-12. helyért MAGYARORSZÁG–FINNORSZÁG 49–64 (20–12, 7–24, 12–13, 10–15) A magyar pontszerzők: Krasovec 10, Dul 9, Renczes 8, Habling 7, Balogh, Gyöngyös 4-4, Telegdy 3, Miklós, Sitku 2-2

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.