2024. március 28.

2019-08-30 18:07

Kosárlabda: a görögök elleni magabiztos sikerrel a 11. helyet szerezte meg a magyar U16-os leány válogatott az Eb-n

A magyar U16-os leány kosárlabda-válogatott a 11. helyen végzett a szkopjei Európa-bajnokságon, miután a pénteki helyosztón 65–52-re győzött Görögország korosztályos együttesével szemben.

Pénteken rendezték meg a helyosztókat a szkopjei U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokságon.  Az első mérkőzésen a törökök 55–50-re győztek a svédek ellen a 15. helyért lejátszott találkozón, majd a dánok megverték a lengyeleket a 13. helyért (68–56), Csehország pedig a 7. helyen végzett Lettország legyőzésével.

A kék mezes görögök nem találták a mieink ellenszerét a szkopjei helyosztón Fotó: hunbasket.hu
A magyar válogatott 16 órakor lépett pályára a 11. helyért a görögök ellen.  A mieink remekül kezdtek, ugyanis az első negyedben már 15–0-ra is vezettek, mire a görögök megszerezték első pontjaikat. Tíz perc után 19–6-ra vezetett Szkocsovszki Igor csapata, ez pedig meg is határozta a mérkőzés további alakulását. A görögök ugyan a második negyedben már 15 pontot értek el, de a mieink dobóformája sem romlott, 20–15-re azt a játékrészt is a magyar csapat nyerte, köszönhetően például Pfeiffer  Virág pontjainak, aki húsz perc játék után már 15 pontnál tartott, de Krasovec Lili is eljutott 11-ig. 39–21 után a hátralévő két negyedben már csak az volt a kérdés, mekkora lesz a különbség a két együttes között a meccs végén. A harmadik negyedben egy kicsit kiengedtek a mieink és csak nyolc pontot dobtak, de végül így is magabiztos, 65–52-es győzelmet arattak, ezzel megszerezték a 11. helyet.

U16-os A divíziós leány Európa-bajnokság Észak-Macedónia, Szkopje A 11. helyért Magyarország–Görögország 65–52 (19–6, 20–15, 8–16, 18–15) Magyarország: Pfeiffer 15/6, Miklós 9/3, Krasovec 16/3, Kuncz 8, Habling. Csere: Dúl 3, Telegdy 9, Balogh , Ferenczi , Gyöngyösi , Renczes , Sitku 5. A görögök legjobb dobói: Bosgana 12, Polymeni 12, Daskoulidou 12/6, Papadopoulou 10.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.