2019-09-02 20:40

Vízilabda: az olaszok elleni döntetlen után tovább bízik a csoportelsőségben az U17-es leányválogatott az Eb-n

Nem dőlt el az első hely sorsa a görögországi leány U17-es vízilabda Európa-bajnokság B csoportjában, a magyar válogatott ugyanis 7–7-es döntetlent játszott a rivális olaszok ellen, így a csoportkör utolsó, keddi fordulójára is maradnak izgalmak.

A görögországi Voloszban zajló leány U17-es Európa-bajnokságának második játéknapján a B csoportban Magyarország Olaszországgal találkozott. A kontinenstornát mindkét csapat a  papírformának megfelelően kezdte vasárnap. A Zantleitner Krisztina és Varga Tamás irányította magyarok 15–7-re győzték le Izraelt, az olaszok 22–1-re nyertek a csehek ellen. Az már az Eb előtt is gyanítható volt, hogy a B csoport első helyének sorsát a hétfői mérkőzés alaposan befolyásolja majd, és mindkét együttes előtt fontos célként lebegett, hogy a négyes élén végezzen, hiszen akkor egy pihenőnap után Hollandiát, később az esetleges elődöntőben a spanyolokat elkerülve folytatja a tornát a negyeddöntőben. A magyar és az olasz csapat két héttel ezelőtt találkozott egymással egy ugyancsak görögországi felkészülési kupán, akkor szoros csatában Olaszország nyert 9–7-re, de Varga Tamás az Eb előtt úgy emlékezett vissza arra az összecsapásra, hogy a látottak alapján a végeredmény alakulhatott volna fordítva is.

vizi w
vizi w
A csoportrangadón az olaszok már az első támadásukból gólt szereztek. A korai találat nem ijesztette meg a magyar lányokat, bár válaszolni nagyon sokáig nem sikerült. Sőt, az egész negyed hatalmas taktikai és fizikai csatákkal telt. Mindkét oldalon számos alkalom kínálkozott a gólszerzésre, de a kapusok jól állták a sarat, Neszmély Boglárka több bravúrt is bemutatott. Egészen a negyed végéig kellett várni az egyenlítésre, ekkor Zantleitner Noémi remek keresztlabdát kapott a bal szélen és jobb kézzel a kapu rövid sarkába pattintotta a labdát (1–1). A második felvonásban Magyarország kezdett jobban, még az első percben maradt üresen Pőcze Panna egy kipattanó után, és megszerezte a vezetést. Francesca Sena kapus csak beleérni tudott lövésébe. Ezt követően emberelőnyből kétszer is kapufát sikerült eltalálniuk a magyaroknak, a másik oldalon viszont a csapatkapitány Sofia Giustini középről a hálóba juttatta a labdát a kimozduló Neszmély mellett. Ám a magyaroknak is volt csapatkapitányuk. Nevezetesen Dávid Cila, aki ötméteresből pattintott a bal felsőbe. Felváltva estek a gólok. Olasz részről Giustini és Giorgia Klatowski másodszor is a hálóba talált, a másik oldalon pedig Ramocsai Vera és Szabó Nikolett először iratkozott fel az eredményjelzőre – utóbbi hatalmas, távoli kapufás góllal – nagyban hozzájárulva a félidei magyar vezetéshez (5–4). A harmadik negyed elején kettővel is elléphetett volna a magyar válogatott, ám Borsi Ilona büntetőjét kivédte Sena. Másfél perccel később pedig Dorotea Spampinato lapos lökete talált utat a magyar kapuba az ágaskodó kezek között. Az olaszoknak nagy esélyük nyílt újra megszerezni a vezetést, hiszen a következő akcióban kettős emberelőnybe kerültek, de Neszmély kivédte a ziccert, Dávid Cila pedig újra odaúszott az ötmétereshez és újra bevágta – ezúttal a bal alsóba (6–5). A zárónegyed első gólja az olaszoké lett. Dafne Bettini középről elengedett erős lövése utat talált a kapuba. A következő helyzetekben azonban pontatlanság jellemezte a befejezéseket. Az utolsó négy percbe lépve két olasz játékos is megúszott, és nemes egyszerűséggel kipasszolták Neszmélyt, Guistini dobta be a ziccert. Alig két és fél perccel a meccs vége előtt viszont Zantleitner középre adott passzát Dávid szépen helyezte el a hosszúba. A maradék időben mindkét csapat szerette volna megnyerni a meccset, kétszer is időt kértek az edzők, de a kiváló védekezések miatt veszélyes lövésig nem jutottak el, így 7–7-es döntetlennel zárult a találkozó. „Az olasz, görög, spanyol, orosz és magyar csapat között nagyon kevés a különbség – értékelt Varga Tamás. Háromesélyes találkozó volt, de a meccs fordulópontja talán az lehetett volna, ha el tudunk menni 6–4-re. Ez nem sikerült, a mérkőzés végén pedig még adtunk is egy ajándék gólt az ellenfélnek. A lányok megérdemelték volna a győzelmet, óriásit küzdöttek, nagy gratuláció jár nekik. A döntetlen a meccs képe alapján talán igazságos, bár úgy gondolom, 51–49 százalékban mégis nekünk volt több esélyünk a győzelemre. Egy percig sem játszottunk alárendelt szerepet. A döntetlen után a holnapi mérkőzés dönti el a csoportelsőséget, minél több góllal kell megvernünk a cseheket. Az olaszok annyival lesznek könnyebb helyzetben, hogy utánunk játszanak, és már tudni fogják, mennyivel kell megverniük Izraelt. Aztán eldől, melyik ágra kerülünk, de ha a lányok olyan szívvel játszanak, mint ma, akkor bármire képesek lehetnek.” A B csoport másik mai mérkőzésén Izrael 19–5-re győzte le Csehországot, holnap magyar idő szerint 15 órától Magyarország–Csehország meccset rendeztek, azt követi az Olaszország–Izrael találkozó.

LEÁNY U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, VOLOSZ (GÖRÖGORSZÁG) MagyarországOlaszország 77 (11, 43, 11, 12) Gólszerzőink: Dávid 3, Szabó, Pőcze, Ramocsai, Zantleitner Az Eb-csapat  Kapusok: Magyari Sára, Neszmély Boglárka. Mezőnyjátékosok: Alaksza Dóra, Borsi Ilona, Dávid Cila, Dobi Dorina, Dömsödi Dalma, Forgács Lili, Megyesi Laura, Pőcze Panna, Ramocsai Vera, Somogyvári Lili, Sümegi Nóra, Szabó Nikolett, Zantleitner Noémi. Edzők: Zantleitner Krisztina, Varga Tamás. Csapatvezető: Takács Orsolya. Csapatorvos: Dr. Buday Zoltán

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.