2019-09-03 16:21

Vízilabda: lenullázta ugyan a cseheket, de csoportmásodik lett az U17-es leányválogatott az Eb-n

"Ha mi játszunk az olaszok után és tudjuk, mennyivel kell nyerni, akkor mi vagyunk a csoportelsők" – vélekedik Varga Tamás, miután hiába nyert 21–0-ra a csehek ellen a magyar U17-es leányválogatott a voloszi vízilabda Európa-bajnokság utolsó csoportmeccsén, az olaszok tizenhárom góllal győzték le az izraelieket, így Zantleitner Krisztina és a kétszeres olimpiai bajnok edző együttese a B jelű kvartett második helyén végzett. Szerdán a nyolcaddöntőben a szlovákok lesznek az ellenfelek.

uvse forgacslili
A magyar U17-es leányválogatott lejátszotta harmadik, egyben utolsó csoportmeccsét is a görögországi Voloszban zajló korosztályos vízilabda Európa-bajnokságon. Miután Zantleitner Krisztina és Varga Tamás tanítványai vasárnap 15–7-re győzték le az izraelieket, hétfőn pedig 7–7-es döntetlent értek el az olaszokkal szemben, kedden a csehekkel találkoztak. Az olaszok elleni döntetlen után nyitott maradt a legfontosabb kérdés a csoportban: ki végez az első helyen? Az olaszok 22–1-re nyertek a nyitónapon a csehek ellen, így a magyar csapatnak minél nagyobb különbségű győzelmet kellett aratnia kedden. A tét azért is volt nagy, mert a csoportelső egy napot pihen, aztán pedig biztosan elkerüli a negyeddöntőben Hollandiát, és az egyik legnagyobb esélyes, Spanyolország ágára sem sorolódik. Ennek tudatában a magyar csapat nagy elánnal kezdte a csehek elleni meccset, és már az első négy percben öt gólt dobott, az első negyedet 7–0-ra nyerte – a csapatkapitány Dávid Cila négyszer is betalált. A második nyolc percben Forgács Lili kezdte a meg a gólgyártást, Dávid pedig folytatta, és újabb három találattal járult hozzá a 12­–0-s félidei vezetéshez. A játékosok persze nem dőlhetteki hátra. A második félidő első támadásából gólt is szerzett Forgács, azonban a negyed hátralévő részében már csak kétszer tudta bevenni a cseh kaput a csapat (15–0). A zárófelvonásban kellett a nagy roham. Forgács ezt a játékrészt is góllal nyitotta, Zantleitner Noémi első, Szabó Nikolett második gólját szerezte, Dobi Dorina pedig három perc alatt hármat dobott. A végeredmény 21–0 lett, és az Európa-bajnokságon először fordult elő, hogy csapat ne kapjon, illetve ne szerezzen gólt. A meccs után azonban Olaszország leányai is vízbe szálltak, és az izraeliek elleni meccs félidejében még csak 9–4-re vezettek, ám a harmadik negyedben a végül hat gólig jutó csapatkapitány Sofia Giustini és a hétgólos Dafne Bettini vezérletével nyolcszor voltak eredményesek, míg csak kettőt kaptak, így az utolsó nyolc percre már eldőltek a lényegi kérdések. Olaszország csapata 20–7-re nyert és jobb gólkülönbséggel a csoport élén végzett, ami azt jelenti, hogy egyből a negyeddöntőbe jutott. A magyar válogatott másodikként megy tovább a nyolcaddöntőbe, szerdán magyar idő szerint 17 óra 40 perckor játszik a D csoport harmadik helyezettjével, Szlovákia válogatottjával. A kétszeres olimpiai bajnok edző, Varga Tamás felemás érzésekkel értékelte a napot honlapunknak: „Az olaszok éltek a lehetőséggel. A csoportelsőség tulajdonképpen a szerencsén múlt. Ha mi játszunk utánuk, és tudjuk, mennyivel kell nyerni, az más lett volna. Ezért kellett volna nyernünk ellenük. A csehek elleni meccsünkben talán három gól benne maradt, de az is kevés lett volna, mert az olaszok több lőtt góllal nyertek, márpedig az egyenlő gólarány után a több lőtt gól számít elsőként. Az, hogy nincs pihenőnapunk, az Eb végén jöhet ki, de a szünet sem mindig hasznos. Meglátjuk. A lányokon érződik a szomorúság, mert jobb lett volna nyugodtabban felkészülni a folytatásra. Az olaszok így pihenőnap után a britekkel játsszák a negyeddöntőt, aztán az elődöntőben valószínűleg a görögökkel találkoznak. Gyakorlatilag besétálnak a döntőbe, de hozzá kell tenni, hogy ma példamutatóan játszottak. A két leggólerősebb játékosnak alárendelte magát a csapat, jó volt nézni, ahogy vízilabdáznak. Ettől függetlenül sajnáljuk, hogy ők mennek tovább elsőként, mert az egymás elleni mérkőzés végig nekünk állt. De ez már történelem. Mi továbbra is bízunk a csapategységben, jönnek a szlovákok, aztán a hollandok. Mindkét meccset megpróbáljuk megnyerni. Egyelőre ez a feladat.”

LEÁNY U17-ES EURÓPA-BAJNOKSÁG, VOLOSZ (GÖRÖGORSZÁG) Magyarország–Csehország 21–0 (7–0, 5–0, 3–0, 6–0) Gólszerzők: Dávid 6, Forgács 5, Dobi 4, Szabó 2, Pőcze 2, Zantleitner, Dömsödi Az Eb-csapat  Kapusok: Magyari Sára, Neszmély Boglárka. Mezőnyjátékosok: Alaksza Dóra, Borsi Ilona, Dávid Cila, Dobi Dorina, Dömsödi Dalma, Forgács Lili, Megyesi Laura, Pőcze Panna, Ramocsai Vera, Somogyvári Lili, Sümegi Nóra, Szabó Nikolett, Zantleitner Noémi. Edzők: Zantleitner Krisztina, Varga Tamás. Csapatvezető: Takács Orsolya. Csapatorvos: Dr. Buday Zoltán A csoport másik mérkőzésén: Olaszország–Izrael 20–7

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.