Tekvondó

2019-10-02 18:01

Taekwondo: Márton Viviana kadét Európa-bajnok!

A castellóni kadét taekwondo Európa-bajnokságon négy mérkőzést kellett megnyernie az 51 kilós súlycsoportban induló Márton Vivianának ahhoz, hogy kontinensbajnok legyen. A Spanyolországban élő és versenyző ikerpár „nehezebbik” tagja ezt meg is tette.

magyar taekwondo szöv
A taekwondósok spanyolországi kadét és junior Európa-bajnokságán az 51 kilogrammos kadét lányok között szerepelt Márton Viviana, akiről szeptemberben derült ki, hogy ikertestvérével, Luanával magyar színekben indulnak a kontinensviadalon. A két lány Spanyolországban él és versenyez, így mondhatni hazai pályának számít a castellóni helyszín. Viviana szerdán erőnyerőként a legjobb 16 között kezdte meg a küzdelmeket. A török Yigitalp ellen 24–11-es győzelemmel nyitott, majd a negyeddöntőben 20–2-re verte a fehérorosz Ljubicsot. A görög Repulia ellen már a finálé volt a tét, a magyar lány pedig magabiztosan, 17–7-re nyert, hogy a döntő aztán végig se menjen a horvát Jakovljeviccsel szemben. A finálé 31–10-es magyar vezetésnél ért véget, Viviana pedig kadét Európa-bajnok lett.márton A nap másik két magyarja, Bagi Elina (55 kg) és Kuron Erik (49 kg) az első körben búcsúzott. Holnap Márton Luana (47 kg) és Raposa Csenge (59 kg) lép pástra a kadétok között. További korosztályos hírek TAEKWONDÓBAN a sportági aloldalunkon.