- UtánpótlásSport - https://www.utanpotlassport.hu -

Mindegyik magyar csapat elődöntős

Korábban már beszámoltunk róla, hogy a 2002–2003-as és 2004–2005-ös születésű fiúk számára rendezett nemzetközi Balaton-kupán Veszprémben a Telekom Veszprém ifjúsági csapata csütörtökön 31–25-re győzött az RK PPD Zagreb ellen, míg a serdülők 20–16-ra kikaptak a szlovén RK Celjétől, de mindkét korosztályban több mérkőzést is rendeztek, kialakult az elődöntők párosítása.

A veszprémi Pintér Benedek lett az RK PPD Zagreb elleni meccs legjobbja Fotó: akademia.handballveszprem.hu [1]

A veszprémi Pintér Benedek lett az RK PPD Zagreb elleni meccs legjobbja  •  Fotó: akademia.handballveszprem.hu

Az idősebbeknél a Reykjavíkot legyőző Barca veretlenül nyerte meg az A csoportot.  A 2. helyen hármas holtverseny alakult ki, melyből jobb gólkülönbsége révén a Veszprém jött ki jobban, és játszhat elődöntőt pénteken a Füchse Berlin ellen.

A B csoportban ugyanis a németek maradtak hibátlanok, miután megverték a horvát MRK Dugo Selót. A csoport 2. helyén az RK Celje végzett, jobb gólkülönbségével előzte meg a Dugo Selót.

A serdülőknél a magyar válogatott 22–18-ra győzött a norvég  Naerbö IL ellen, így veretlenül jutott be az elődöntőbe, melyben a Veszprém lesz az ellenfele, a bakonyiak ugyanis a Celjétől elszenvedett vereség ellenére a 2. helyen végeztek az A csoportban.

XXX. BALATON-KUPA (nemzetközi, fiú utánpótlástorna)
Csütörtöki eredmények
2002–2003-as korosztály
RK Celje (szlovén)–Sporting (portugál) 39–18
Füchse Berlin (német)–MRK Dugo Selo (horvát)30–25
Barca (spanyol)–Valur Reykjavík (izlandi) 28–20
Telekom Veszprém–RK PPD Zagreb 31–25
Az A-csoport végeredménye:: 1. Barca 6 pont, 2. Veszprém 2 (-1 gk.), 3. Reykjavík 2, (-8),  4. Zagreb 2 (-12)
A B-csoport végeredménye: 1. Füchse Berlin 6, 2. RK Celje 3 (15), 3. Dugo Selo 3 (1), 4. Sporting 0
A pénteki program:
Helyosztók (5-8. helyért): RK PPD Zagreb–MRK Dugo Selo 14.00 óra, Valur Reykjavík–Sporting 15.30 óra. Elődöntők: Barca–RK Celje 17.00 óra, Telekom Veszprém–Füchse Berlin 18.30 óra.
2004–2005-ös korosztály
Magyar serdülőválogatott–Naerbö IL (norvég) 22–18
RK Maksimir Pastela (horvát)–HC Zubri (cseh) 24–16
Telekom Veszprém–RK Celje (szlovén) 16–20
Fram Reykjavík (izlandi)–Pfadi Winterthur (svéjci) 20–20
Az A csoport végeredménye: 1. RK Celje 6 pont, 2. Telekom Veszprém 4, 3. Pfadi Winterthur 1 (-3),  4. Fram Reykjavík 1 (-14)
A B csoport végeredménye: 1. Magyar serdülőválogatott 6, 2. RK Maksimir 4, 3. Naerbö 2, 4. HC Zubri 0
A pénteki program:
Helyosztók (5-8. helyért): Fram Reykjavík–Naerbö IL 14.00 óra, Pfadi Winthertur–HC Zubri, 15.20
Elődöntő: RK Celje–RK Maksimir 16.40, Telekom Veszprém–Magyar válogatott 18.00

További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN [2]a sportági aloldalunkon.