2020-02-11 10:42

Labdarúgás: Kusnyír (20) üldözőbe vette Bollát (20) a játékpercek rangsorában; újabb játékos debütált az NB I-ben az U17-es vb-csapatból

A labdarúgó NB I-ben múlt héten két fordulót is rendeztek. Az 1999-ben és az után született fiatalok játékpercei a csúcsot jelentő 17. fordulóhoz képest ugyan fokozatosan csökkentek, de négy tavaszi forduló alatt még egyszer sem süllyedt 400 perc alá a játékperceik száma, így a tavaszi átlag továbbra is magasabb, mint az őszi volt. A kispesti Buna Gábor (17) személyében egy újabb újonc is bemutatkozhatott.

A labdarúgó NB I 19. fordulóban öt csapatban, nyolc játékos, 437 percet töltött a pályán, míg három nappal később, a 20. körben öt csapatban, hat játékos 416 percet. Ez utóbbi szám viszont később még nőhet is, ha bepótolják az Újpest–FTC meccset, és a liláknál mondjuk ismét pályára lép a 19 éves támadó, Csongvai Áron, aki a 19. fordulóban, Mezőkövesden szerepelt pályafutása második NB I-es meccsén, és végig is játszotta a találkozót.

Kusnyír Erik (labdával) folyamatosan lehetőséget kap a DVSC-ben Fotó: dvsc.hu
A két fordulót együtt vizsgálva megállapítható: továbbra is öt-hét csapatból kerülnek ki a 21 évnél fiatalabb játékosok (fordulónként hat-nyolc), akik pályára lépnek az NB I-ben;  magasabb a fiatalok játékperceinek átlaga továbbra is meghaladja az őszit (350 percről 475 percre emelkedett), idén még nem volt olyan forduló, amikor 400 percnél kevesebbet játszottak (igaz a 17. forduló 574 percéről fokozatosan csökken a fiatalok játékperceinek száma: 574, 475, 437, 416). Érdemes kiemelni, hogy a három napon belül játszott két fordulóban a debreceni Kusnyír Erik volt az egyetlen, aki 180 percet volt a pályán, vagyis mindkét találkozót, a Fehérvár elleni 1–1-et és a Diósgyőrben 2–1-re megnyert mérkőzést is végigjátszotta. A több poszton is bevethető, tavasszal a középpályán szereplő, a 20. életévét a napokban betöltő Kusnyír az új edzőnél, Vitelki Zoltánnál a jelek szerint visszaszerezte stabil helyét a kezdőcsapatban, idén mindegyik bajnokin kezdett, kétszer lecserélték, a legutóbbi kettőt végigjátszotta. Mellete a Lokiban mellett szerdán Kundrák Norbert (20) állt be a hajrában, szombaton viszont az U17-es vb-n is látott Baráth Péter (17) lépett pályára, aki a negyedik tavaszi fordulóban pályafutása harmadik NB I-es meccsét játszotta. Mindkét múlt heti fordulóban a DVSC játékosai töltötték a legtöbb idő a pályán.
A kispesti Buna Gábor debütált az NB I-ben (Fotó: Budapest honvéd)
Amennyiben Kusnyír a folytatásban is ilyen sokat szerepel, a játékperceket tekintetve megelőzheti az ősszel legtöbb lehetőséget kapott zalaegerszegi Bolla Bendegúzt (20), aki a Kisvárda elleni 1–1 során, hét bajnoki meccs után először nem kapott lehetőséget, de aztán szombaton, a Honvéd ellen már újra végigjátszotta a 90 percet. A jobbhátvéd 1 299 percet játszott ebben az idényben, Kusnyír 1264-et. A fiatalok közül Kusnyír mellett egyébként csak a diósgyőri Kiss Tamás (19) lépett pályára a 19. és 20. fordulóban is. A Puskás Akadémia kölcsönjátékosa előbb éppen a felcsútiak ellen kapott 59 percet (2–2), majd a DVSC ellen 72-t. Érdekes, hogy a Honvédban a papíron könnyebbnek tűnt, 2–0-ra meg is nyert ZTE elleni meccsen nem szerepelt fiatal, viszont előtte a Ferencváros ellen, az Üllői úton Banó -Szabó Bence végig a pályán volt, és csereként debütált a már említett Baráth Péterhez hasonlóan ősszel az U17-es vb-n szerepelt védő, Buna Gábor, aki tíz percet kapott a Groupama Arénában.

AZ 1999-BEN VAGY AZ UTÁN SZÜLETETT MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I-BEN 19. FORDULÓ Csapatonkénti bontásban (A fiatalszabály percszámítása alapján a 2000-ben vagy az után születettek percei duplán számítanak.) DVSC: 90x2+12=192 perc Újpest: 90x2=180 DVTK: 58x2+5x2=126 Bp. Honvéd: 90+10x2=110 Puskás Akadémia: 82 Játékosok sorrendje Banó-Szabó Bence: 90 perc Csongvai Áron (Újpest FC): 90 Kusnyír Erik (DVSC): 90 Deutsch László (Puskás Akadémia): 82 Kiss Tamás (DVTK): 58 Kundrák Norbert (DVSC): 12 Buna Gábor (Bp. Honvéd): 10 Korbély Kristóf (DVTK): 5 20. FORDULÓ Csapatonkénti bontásban DVSC: 90x2+15x2=210 perc Puskás Akadémia: 90x2=180 DVTK:72x2= 144 Kisvárda: 59x2=118 ZTE: 90 Játékosok sorrendje Bolla Bendegúz: (ZTE) 90 perc Huszti András (Puskás Akadémia): 90 Kusnyír Erik (DVSC): 90 Kiss Tamás (DVTK): 72 Kovácsréti Márk (Kisvárda): 59 Baráth Péter (DVSC): 15

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.