2024. március 28.

Kézilabda

2020-03-08 20:31

Kézilabda: az élre ugrott a NEKA a női NB I/B-ben

Magabiztos játékkal győzte le az éllovas Budaörs együttesét, így átvette a vezetést a kézilabda NB I/B Nyugati csoportjában a NEKA kizárólag utánpótláskorú játékosokból álló együttese.

A tavaszi idény nagy másodosztályú rangadóját rendezték meg vasárnap este Balatonbogláron, a második helyen álló NEKA fiatal csapata az NB I-be pályázó, éllovas Budaörs együttesét fogadta.

Az élre állt a NEKA az NB I/B-ben Fotó: Tompos Gábor/NEKA
A hazaiak kitűnően kezdték a mérkőzést, az első tíz percben lehúztak a rolót, s mindjárt 5–1-re elhúztak. Megtörni azonban nem sikerült a rutinosabb riválist, amely a félidőre egy gólra visszakapaszkodott (10–9). A folytatásban aztán újra csak a budaörsiek futottak az eredmény után, s csak megközelíteni tudták az ellenfelet, fordítani nem tudtak. Ifj. Kiss Szilárd együttese 24–20-ra győzött, s átvette a vezetést a Nyugati csoportban, jelenleg az NB I-be feljutó helyen áll. További korosztályos hírek KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.