Atlétika

2020-08-24 08:55

Atlétika: duplázások és meglepetések az ifjúsági országos bajnokságon

A Debrecenben rendezett ifjúsági atlétikai országos bajnokságon a legtöbb versenyszámban a várakozásnak megfelelő eredmény született, de néhány meglepetés is színesítette az eseményt.

Izgalmas versenyeket és a számos papírformának számító győzelem mellett, néhány meglepetést is hozott az U18-as atléták honi viadala, az ifjúsági országos bajnokság. A debreceni Gyulai István Stadionban hétvégén rendezett eseményen többen is duplázni tudtak. Őket és a „nem várt” diadalokat emeltük ki.

A rúdugró Kováts Fanni is egyéni csúccsal nyert Fotó: mtk.hu/Makó Éva
A 200 méteren felnőttbajnok Nagy Vanessza Noémi 100-on és 200-on is megszerezte a számára kötelező aranyérmet. Az FTC ígérete az előbbi távot 12.21, az utóbbit 25.47 másodperc alatt teljesítette a döntőben. Egyéni rekord nem kellett a biztos győzelmekhez. A Békéscsabai AC 300 méteres U18-as és U20-as rekordere, Nadj Levente 200 (22.06) és 400 méteren nyert (47.39). Az egykörös versenyszámban a sima győzelmet egyéni csúcs hozta meg. Kitett magért az ARAK-os Mohai Regina is, aki 400 méteren 57.25-ös, 400 gáton 1:00.24-es valaha volt legjobb eredményével végzett az élen. A fiúk 3000 méteren (8:53.24) és 2000 méter akadályán (6:00.12) is az Ikarus BSE színeiben versenyző Pálvölgyi Levente nyert. Érdekesség, hogy mindkét számban a győztes egyéni csúcsa mellett az összes résztvevő egyéni rekordot, vagy idei legjobb eredményt ért el. A két nap talán legnagyobb különbségű sikereit hozta meg ugyanez a két versenyszám az SVSE-s Varga Grétának. Az immár nyolc korosztályos rekordot tartó reménység 3000-en 9:53.02-vel, 2000 akadályon 6:46.23-mal zárt. A dobószámokban Kövér Fanni duplázott. A gerelyhajítás VEDAC-os U18-as hazai rekordere diszkosszal 48.82 méterrel, gerellyel 54.70-nel győzött minden kétséget kizárva. A bajnokság legnagyobb meglepetései vasárnapra maradtak. A leány rúdugrásban a 4.10 méterrel fedett pályás korosztályos csúcstartó PSN Zrt.-s Garamvölgyi Petra nagyon távol maradt legjobbjától, és 3.31 méteren kiszállt a versenyből. Ezt használta ki az MTK Budapest versenyzője, Kováts Fanni, aki 11 centit javítva szabadtéri egyénijén, 3.81-gyel bajnoki címet szerzett. A fiú súlylökés legnagyobb esélyesének, a Győri AC színeiben versenyző Horváth Márknak sem jött ki a lépés (14.81), és majd’ 5 méterrel elmaradva legjobbjától még a dobogóról is lecsúszott. A bajnok az Ikarus BSE dobója, Gálpál Zsombor lett 17.11 méterrel. Az ifjúsági országos bajnokság eredményei ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.