Kerékpársportok

2020-11-01 13:36

Kerékpár: Vas Kata Blanka értékes tizedik hellyel kezdte a cyclo-cross szezont Belgiumban

Sokáig az élmezőnyben haladt, végül tizedik lett a Doltcini-Van Eyck Sport 19 éves versenyzője Vas Kata Blanka, a belgiumi cyclo-cross sorozat első állomásán.

A világ egyik legnehezebb cyclo-cross versenyével kezdődött el az idén már X2O Badkamers Trofee (korábban DVV Trofee) néven futó kerékpáros sorozat Belgiumban. A Koppenbergcross nehézségét az adja, hogy a versenyzőknek a Flandriai Körversenyről is jól ismert 22%-os, kockaköves emelkedőt is abszolválniuk kell. A női mezőnyben összesen hat kört kellett teljesíteni a pályán – számolt be a velo.hu.

Vas Kata Blanka (19) tizedik lett a cyclo-cross szezon első állomásán Forrás: bringasport.hu

Az elit mezőnyben hatvannyolcan álltak rajthoz a Soudal Ladies Trophy keretein belül, közöttük természetesen a 19 éves Vas Kata Blankával (Doltcini-Van Eyck Sport). A rajtot követően nagyon hamar egyértelművé vált, hogy Denise Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal), Lucinda Brand (Telenet Baloise Lions), Yara Kastelijn (Credishop-Fristads) és Annemarie Worst (777) négyese közül kerülhet ki a győztes.

A verseny végig hatalmas csatát hozott, végül mindössze tíz másodperc döntött a dobogós helyekről. A győzelmet Worst szerezte meg Brand és Kastelijn előtt, miközben a Doltcini-Van Eyck Sport magyar ígérete viszonylag jó pozícióból rajtolva, kezdetben még a legjobbak között tekert, ám a verseny közben hátrébb csúszott, így végül bő két perc hátránnyal a tizedik helyen végzett. Kiemelendő, hogy az U23-as korosztály legjobbjait tekintve a brit Anna Key (Starcasino CX) és a világbajnok Marion Norbert Riberolle (Starcasino CX) is mögötte ért célba. A sorozat november 28-án a kortrijki CAPS Urban Cross versennyel folytatódik. További korosztályos hírek KERÉKPÁRSPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.