2024. március 19.

2021-01-17 19:04

Női vízilabda: vasárnap két ob I-es csapatot is kipipált a juniorválogatott az Olimpiai Kupában

A Varga Tamás irányította női junior vízilabda-válogatott vasárnap két magabiztos győzelemmel rajtolt az Olimpiai Kupában.

Amíg a női vízilabda-válogatott a trieszti olimpiai kvalifikációs tornán szerepel, a női ob I-es együttesek – hogy addig is formában tartsák magukat – az Olimpiai Kupán vesznek részt. A kilenc csapat részvételével zajló viadalon a fiatalok több szerephez juthatnak, és a mezőnyben ott van a Varga Tamás irányította női juniorválogatott is, amely a tervek szerint az idén Izraelben lesz érdekelt a világbajnokságon.

Peresztegi-Nagy Kinga (4) kedden az UVSE–III. kerületi TVE meccsen ellenfele volt a szintén juniorválogatott Pál Annának (10) Fotó: Varga Jennifer/UVSE
A 2001-2002-es korosztály (a keretben vannak fiatalabbak is) nemzeti csapata vasárnap a Szőnyi úton két mérkőzésen játszott újra hosszú idő után. Az A csoportban délelőtt az Eger volt az ellenfél. A juniorválogatott már az első negyedet 5–2-re nyerte, a negyedik nyolc percet pedig 6–1-gyel húzta be, így magabiztos, 15–8-as sikert aratott az UVSE-s lányok vezérletével: Baksa Vanda 5, Peresztegi-Nagy Kinga 4, Telek Dorottya 2 gólig jutott. A hazai gárdából a 18 éves Dobi Dorina négyszer volt eredményes, ami figyelembe véve, hogy a másik kapuban az FTC-s Neszmély Boglárka 60%-os hatékonysággal védett, igen dicséretes. A támadás délután is jól ment a válogatottnak. Varga Tamás klubcsapata, a Szeged ellen vívott mérkőzésen is végig vezettek a juniorok, végül 13–10-re nyertek. Peresztegi-Nagy megint 4 góllal vette ki a részét a sikerből, emellett Pál Anna, Pőcze Panna és Kudella Panna is duplázni tudott. A juniorválogatott így csoportgyőztesként jutott be az „Arany” csoportba, amelyben szintén egy meccses párharcokon dől el, milyen színű érem lesz a jutalma – ott az FTC-vel és a BVSC-Zuglóval találkozik a jövő hét végén. A torna szabályzata nem zárja ki, hogy a juniorválogatott játékosai a saját klubjaik színeiben is szerepeljenek a viadalon, így a legtöbb pólóslány már korábban bemutatkozott az Olimpiai Kupán.

OLIMPIAI KUPA, A CSOPORT Női juniorválogatott–Tigra-ZF-Eger 15–8 (5–2, 2–2, 2–3, 6–1) A válogatott gólszerzői: Baksa Vanda 5, Peresztegi-Nagy Kinga 4, Telek Dorottya 2, Petik Panna, Zantleitner Noémi, Pőcze Panna, Dávid Cila 1-1 Női juniorválogatott–Szeged SZTE 13–10 (3–1, 2–2, 4–4,4–3) A válogatott gólszerzői: Peresztegi-Nagy Kinga 4, Pál Anna, Kudella Panna, Pőcze Panna 2-2, Baksa Vanda, Rajna Enikő, Zantleitner Noémi 1-1

További korosztályos hírek VÍZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.