- UtánpótlásSport - https://www.utanpotlassport.hu -

Két olyan vívó van, aki a főtáblán egyetlen asszót sem veszített a korosztályában ebben az évadban

Szűcs Luca (jobbról) egyetlen asszót sem veszített a juniorok között ebben az évadban Forrás: EFC [1]

Szűcs Luca (jobbról) egyetlen asszót sem veszített a juniorok között ebben az évadban  •  Forrás: EFC

Véget ért az utánpótláskorú vívók 2020/2021-es évadénak Magyar-kupa-sorozata, így mondhatni, letisztulni látszik a kép a korosztályos ranglistákban − változások persze még bőven bekövetkezhetnek; a tavaszi korosztályos országos bajnokságok, a felnőttversenyek és jó esetben a nemzetközi erőpróbák után. Két olyan fiatal van, aki az összes korosztályos válogatóviadalt megnyerte: a junior leány kardozók mezőnyében a BVSC-Zugló kadétvilágbajnoka, Szűcs Luca korosztályában összesen négyszer állt a dobogó legfelső fokára az ősszel kezdődött szezonban − előnye rendkívül magabiztos, 1185 ponttal vezet az U20-as ranglistán második Keszei Kíra előtt.

A Szigetszentmiklósi TE 15 esztendős tőrözője, Bagdány Albert ötből öt Magyar-kupa-fordulón aratott diadalt, és saját bevallása szerint a csoportkörben sem veszített többet egy, maximum két asszónál. Mindezt elsőévesként érte el.

„Jól kihasználtam a koronavírus-járvány okozta leállást, a tavaszi és a nyári felkészülésem egyaránt remekül sikerült. Nagyon pozitívan értékelem a történteket, hiszen olyan vívókat győztem le, akiket eddig még soha. Elkaptam a fonalat, és ezt nemcsak annak köszönhetem, hogy fizikailag és technikailag magasabb szintre léptem, hanem annak is, hogy fejben egyaránt erősebb lettem” − magyarázta honlapunknak [2] Bagdány Albert.

A junior fiú tőrözők között a kadét Eb-aranyérmes Szemes Gergő magabiztosan áll az élen a lajstromban; négy diadalt aratott, előnye 765 pont a második helyen tanyázó Tóth Gergellyel szemben.

A három fegyvernemből a párbajtőrözők ranglistáin a legszorosabb az állás: a legfölényesebb különbség az első és a második helyezett között a junior lányok versenyei után alakult ki − itt a kadétvilágbajnok, ötszörös kadét Eb-aranyérmes Muhari Eszter vezet 320 ponttal Tóth Jázmin előtt.

A tőröző Wolf Eszter teljesítménye is kiemelendő, hiszen a junior- és a kadétranglistát egyaránt vezeti.

AZ UTÁNPÓTLÁS VÍVÓRANGLISTÁK ÁLLÁSA A MAGYAR-KUPA-SOROZAT UTÁN
Az első négy helyezett
Kard
Junior fiú: 1. Rabb Krisztián (Vasas) 2810 pont, 2. Noseda Szabolcs (DVSZ) 2100, 3. Urbán Tamás (UTE) 1990, 4. Ondrik Konrád (BVSC-Zugló) 1790
Kadét fiú: 1. Vigh Benedek (Vasas) 1780 pont, 2. Petrucz Mirkó (BVSC-Zugló) 1525, 3. Hanzély Zsombor (TFSE) 1240, 4. Tóth Bertalan (TFSE), 1230
Junior leány: 1. Szűcs Luca (BVSC-Zugló) 3480 pont, 2. Keszei Kíra (Budapesti Honvéd) 2295, 3. Báthory Kata (Vasas) 1940, 4. Spiesz Anna (Vasas) 1925
Kadét leány: 1. Spiesz Anna (Vasas) 2670 pont, 2. Pápai Zoé (UTE) 2080, 3. Kovács Zsanett (Törökbálinti Gerevich Aladár VE) 1610, 4. Brassai Dorottya (BVSC-Zugló) 1430
Párbajtőr
Junior fiú: 1. Osman-Tuson Maurán (BVSC-Zugló) 2620 pont, 2. Nagy Marcell (Vasas) 2430, 3. Keszthelyi Zsombor (AVA) 2385, 4. Kovács Gergely (Alba Régia VA) 2340
Kadét fiú: 1. Somody Soma (MTK Budapest) 1675 pont, 2. Mérő Leon (OVSE-Jövő Záloga) 1370, 3. Hirtling Márton (Budapesti Honvéd) 1225, 4. Kó Ágoston (BVSC-Zugló) 1135
Junior leány: 1. Muhari Eszter (Budapesti Honvéd) 2930 pont, 2. Tóth Jázmin (BVSC-Zugló) 2610, 3. Dékány Kinga (AVA) 2335, 4. Büki Lili (OMS-Tata) 2265
Kadét leány: 1. Salamon Réka (Alba Régia VA) 1830 pont, 2. Wimmer Dorina (MTK Budapest) 1720, 3. Gachályi Gréta (AVA) 1275, 4. Gálfalvy Réka (Vasas) 1240
Tőr
Junior fiú: 1. Szemes Gergő (FTC) 3735 pont, 2. Tóth Gergely (Törekvés SE) 2970, 3. Mihályi Andor (NKE SE) 2580, Horváth Soma (FTC) 2250
Kadét fiú: 1. Bagdány Albert (Szigetszentmiklósi TE) 2380 pont, 2. Tabajdi Zsombor (Budapesti Honvéd) 1590, 3. Bálint Álmos (NKE SE) 1490, 4. Takács Kornél (Budapesti Honvéd) 1340
Junior leány: 1. Wolf Eszter (Csomorkány) 2575, 2. Nekifor Erika (Törekvés SE) 2560, 3. Zsoldosi Karolina (FTC) 2200, 4. Kalocsai Luca (Törekvés SE) 2045
Kadét leány: 1. Wolf Eszter (Csomorkány) 2200, 2. Kalocsai Luca (Törekvés SE) 2170, 3. Kovács Réka (NKE SE) 1900, Marosi Gréta (Törekvés SE) 1660

További korosztályos hírek VÍVÁSBAN [3] a sportági aloldalunkon.