2021-04-27 09:02

Labdarúgás: dupla forduló bajnokavatással, kiesővel és sok „fiatal perccel” az NB I-ben

Két fordulót is rendeztek az NB I-ben a múlt héten: a 30-adik körben 946 percet, míg a néhány nappal később rendezett 31-edikben 885 játékpercet kaptak a 2000 után született labdarúgók. A Ferencváros bajnoki címe matematikailag is biztossá vált, a Budafok csapata pedig kiesett az első osztályból.

A hétközi fordulóban a Ferencváros csapata hazai pályán stílszerűen az örökrangadón, az Újpest elleni derbin biztosította be a 2020/2021-es bajnoki címét. A 3–0-ra megnyert találkozón egyedül a 20 éves Csongvai Áron lépett pályára a fiatalok közül, ő 28 percet kapott a vendégek színeiben. A heti rekordot a 2000 utáni játékosok szerepeltetését tekintve a Zalaegerszeg–Budafok összecsapás hozta: a kiütéses zalai sikerben (5–0) hazai oldalon a gólt is szerző Szánthó Regő (20) mellett Németh Erik (20) és Kovács Barnabás (18) lépett pályára, a vendégeknél pedig négyen, az egyaránt 20 éves Huszti András, Skribek Alen, Zeke Márió és Csonka András Mátyás jutottak szóhoz. Az MTK Budapest három fiatalt vetett be a Kisvárda elleni hazai vereség (0–1) alkalmával: Schön Szabolcs (20) és Varju Benedek (19) végig a pályán volt, Kata Mihály (19) pedig valamivel kevesebb, mint egy órát játszott. A győztes vendégeknél egyedül Kovácsréti Márk (20) született 2000 után, ő a szünetben állt be. A kiesés elől menekülő DVTK Miskolcon gyűrte le a Puskás Akadémiát (2–1): a hazaiaknál a 19 éves Szűcs Kornélt a hajrában küldték pályára, a felcsútiaknál az egész szezonban alapember Kiss Tamás (20) ismét végig játszott. A nagyszerű formában lévő Paks a 20 éves Tamás Olivérrel és a mindössze második felnőtt NB I-es találkozóján kezdő Szabó Bálinttal (19) felállva verte 2–0-ra a Szendrei Norbertet az első félidőben játszató Budapest Honvéd csapatát. A Mezőkövesd és a Mol Fehérvár találkozóján 2000 után született játékos nem lépett pályára.

Komáromi György gólt ünnepelhetett a ZTE ellen. Forrás: pfla.hu
A hétvégi játéknap is tartogatott meglepetéseket, az egyik ilyen volt a kiesőzónától menekülő Zalaegerszeg kiütéses győzelme Felcsúton: a Puskás Akadémiát 4–1-es arányban verték meg Szánthó Regővel (20) a soraikban. A hazaiaknál Kiss Tamás (20) újra 90 percet töltött a pályán, mellette Komáromi György (19) kapott még lehetőséget, aki góllal hálálta meg a bizalmat. A forduló, sőt, az egész szezon legbrutálisabb kiütése történt a Paks budafoki vendégjátéka alkalmával. A paksiak Tamás Olivérrel (20) és Szabó Bálinttal (20) felállva 9–2-re verték a fővárosiakat, akik vereségükkel már biztos kiesőnek számítanak. Az sem segített rajtuk, hogy a mérkőzés után lemondó Csizmadia Csaba négy 20 éves játékosnak is megadta a bizalmat, egész pontosan Huszti Andrásnak, Csonka András Mátyásnak, Soltész Istvánnak és Skribek Alennek.
Schön Szabolcs (sötétben) kilencedik gólját szerezte az idei kiírásban. Forrás: mtklabdarugas.hu
A Budafok kieséséhez kellett az is, hogy a Honvéd pontot szerezzen a Mezőkövesd ellen (2–2); a pestieknél a 19 éves László Dávid állt be az utolsó 10 percre. A szintén kiesés elől menekülő DVTK ismét fontos pontokat szerzett, miután idegenben verte a Kisvárda gárdáját 1–0-ra. A hazaiaknál Kovácsréti Márk (20), míg a miskolciaknál Szűcs Kornél (19) kapott szerepet. A hétközi után a hétvégi fordulóban is rendeztek fővárosi derbit, ahol az MTK Budapest 3–1-re győzte le idegenben az Újpest csapatát. A liláknál Csongvai Áron játszott egy bő órát, a vendégeknél a gólt is jegyző Schön Szabolcs (20) és Varju Benedek (19) mellett a mindössze 16 éves Vancsa Zalán mutatkozott be a felnőtt első osztályban. A Mol Fehérvár–Ferencváros mérkőzésen minden pályára lépő labdarúgó 2000 előtt született.

AZ U21-ES MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 30. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként Budafok: 90+65+46+45=246 perc MTK: 90+90+58=238 perc Zalaegerszegi TE: 77+7+7=91 perc Paks: 90+65=155 perc Puskás Akadémia: 90 perc Újpest: 28 perc Kisvárda: 45 perc Honvéd: 46 perc DVTK: 7 perc Játékosonként: Schön Szabolcs (MTK): 90 perc Csonka András Mátyás (Budafok): 45 perc Tamás Olivér (Paks): 90 perc Kiss Tamás (Puskás Akadémia): 90 perc Csongvai Áron (Újpest FC): 28 perc Skribek Alen (Budafok): 65 perc Kovácsréti Márk (Kisvárda): 45 perc Szendrei Norbert (Budapest Honvéd): 46 perc Zeke Márió (Budafok): 46 perc Huszti András (Budafok): 90 perc Szűcs Kornél (DVTK): 7 perc Kata Mihály (MTK Budapest): 58 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 90 perc Szabó Bálint (Paks): 65 perc Szánthó Regő (ZTE): 77 perc Németh Erik (ZTE): 7 perc Kovács Barnabás (ZTE): 7 perc ÖSSZESEN: 946 perc

AZ U21-ES MAGYAR FIATALOK JÁTÉKPERCEI AZ NB I 31. FORDULÓJÁBAN: Csapatonként Budafok: 64+64+28+19= 175 perc MTK: 90+82+8= 180perc Paks: 90+35= 125 perc Puskás Akadémia: 90+82=172 perc Zalaegerszegi TE: 90 perc Újpest: 64 perc Kisvárda: 66 perc Honvéd: 9 perc DVTK: 4 perc Játékosonként: Schön Szabolcs (MTK): 82 perc Csonka András Mátyás (Budafok): 64 perc Tamás Olivér (Paks): 90 perc Kiss Tamás (Puskás Akadémia): 90 perc Csongvai Áron (Újpest FC): 64 perc Skribek Alen (Budafok): 19 perc Kovácsréti Márk (Kisvárda): 66 perc Soltész István (Budafok): 28 perc Huszti András (Budafok): 64 perc Szűcs Kornél (DVTK): 4 perc Vancsa Zalán (MTK Budapest): 8 perc Varju Benedek (MTK Budapest): 90 perc Komáromi György (Puskás Akadémia): 82 perc Szánthó Regő (ZTE): 90 perc Szabó Bálint (Paks): 35 perc László Dávid (Honvéd): 9 perc ÖSSZESEN: 885 perc

További korosztályos hírek LABDARÚGÁSBAN a sportági aloldalunkon.