- UtánpótlásSport - https://www.utanpotlassport.hu -

Birkózás: tizenhét éremmel tértek haza a kadétok a rangos, bukaresti korosztályos versenyről

A hagyományokhoz híven idén is megtartotta az össznépi kadét nemzetközi versenyét a Román Birkózó Szövetség. A Constantin Alexandru és Ioan W. Popovici nevével fémjelzett viadalon ezúttal húsz nemzet birkózói képviseltették magukat, köztük természetesen Magyarország is – írja az eseményről az MBSZ a honlapján.

A 110 kilóban két magyar zárt az élen Fotó: LZ / MBSZ [1]

A kötöttfoású 110 kilóban két magyar, Darabos László és Borosi Henrik zárt az élen  •  Fotó: LZ / Magyar Birkózó Szövetség

A magyar küldöttség mindhárom szakágban komoly létszámmal próbált szerencsét, hiszen a kiskunfélegyházi válogatót követően a legtöbb kategóriában még nem dőlt el a válogatott címeres mez sorsa.

A fiúknál kötött- és szabadfogásban is egyaránt 14-14 versenyző szerepelt magyar színekben, míg a hölgyeknél 13 birkózó küzdhetett meg a külföldi versenyzőkkel.

A Gyurasits Csaba vezette leány alakulat négy arany-, két ezüst- és egy bronzérmet, a Farkas Gábor és Bábszky Gergely irányította szabadfogású fiúk három bronzérmet, míg a Lévai Zoltán és Ciffeszky Ákos által vezényelt kötöttfogású fiúk egy aranyat, két ezüstöt és négy bronzmedált nyertek a román fővárosban.

Női eredmények:
46 kg: 2. László Nikolett (ESMTK)
57 kg: 2. Kopasz Hanna (Dunaharaszti MTK)
57 kg: 3. Terék Gerda (Budapesti Honvéd)
61 kg: 1. Soliman Yasmine (Pécsi EAC)
65 kg: 1. Elekes Enikő (Kőbánya SC)
69 kg: 1. Osváth-Nagy Noémi (Egri VSI)
73 kg: 1. Nyikos Veronika (Dunaújvárosi KSE)
Kiesett: Fáth Laura (49 kg, Budapesti Honvéd), Kósik Evelin (53 kg, DVTK), Borsos Viktória (61 kg, Kőbánya SC), Takács Alexandra (65 kg, Kőbánya SC), Terék Fruzsina (69 kg, Budapesti Honvéd), Lázár Réka (73 kg, Kecskeméti TE).
Szabadfogású eredmények:
45 kg: 3. Baráth Károly (Vasas SC)
80 kg: 5. Komáromi Viktor (Újpesti TE)
92 kg: 3. Gyuricza Marcell (Tököli BC)
110 kg: 3. Gellén Milán (Haladás VSE)
Kiesett: Tallián Máté (48 kg, Vasas SC), Rácz Balázs (55 kg, Újpesti TE), Mizsei Zoltán (60 kg, FTC), Gombos Alex (60 kg, FTC), Nagy Marcell (65 kg, Csepp-L), Mráz Zoltán (65 kg, Csepp-L), Hajduch Nándor (71 kg, Szarvas), Molnár Tibor (71 kg, OBE), Bakonyi Levente (80 kg, PEAC), Rossz Bendegúz (92 kg, Vasas SC).
Kötöttfogású eredmények:
48 kg: 3. Tótok Péter (Vasas SC)
51 kg: 3. Végh Máté (Budapesti Honvéd)
60 kg: 3. Lévai Levente (Budapesti Honvéd)
65 kg: 5. Takács Zsolt (ESMTK)
71 kg: 5. Papp Barnabás (Dorogi NC)
80 kg: 3. Szinay Csaba (Diósgyőri VTK)
92 kg: 2. Kis Krisztián (Kertvárosi SE)
110 kg: 1. Darabos László (Budapesti Honvéd)
110 kg: 2. Borosi Henrik (Egri VSI)
Kiesett: Rafael Dániel (55 kg, Soltvadkerti TE), Csomós János (60 kg, Egri VSI), Botos Dominik (65 kg, DVTK), Juhász Benjamin (65 kg, Budapesti Honvéd), László Koppány (110 kg, FTC).

További korosztályos hírek BIRKÓZÁSBAN [2] a sportági aloldalunkon.