2021-06-06 16:55

Kézilabda: megnyerte a Ruhr Games nemzetközi tornát a serdülő fiúválogatott

Körbeverés után – a németeket, a franciákat és a lengyeleket megelőzve – első lett a németországi nemzetközi tornán, a Ruhr Games-en a serdülő fiú kézilabda-válogatott.

Alighanem az előre tervezettnél is fontosabb állomás lett a fiú serdülő kézilabda-válogatott szezonjában a Németországban rendezett Ruhr Games elnevezésű nemzetközi torna, miután a július elejére tervezett, svédországi nyílt Európa-bajnokságot töröltél.

Rangos tornát nyert meg a magyar serdülőválogatott
Kopornyik Zsolt együttese nagyszerűen kezdett, pénteken 35–29-re verte a franciákat, egy nappal később a házigazda németekkel viszont már nem bírt (29–32). Az utolsó, vasárnapi találkozó újabb magabiztos játékot és 38–27-es sikert hozott a lengyel csapattal szemben. S közben a többi eredmény is kedvezően alakult, így a körbeverést követően a magyar válogatott nyerte a háromnapos viadalt a második németek és a harmadik franciák előtt. További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.