- UtánpótlásSport - https://www.utanpotlassport.hu -

Cselgáncs: remekeltek a magyar fiatalok a teplicei ifjúsági Európa-kupán

A múlt hét végén rendezték a csehországi Teplicében az ifjúsági cselgáncsozók Európa-kupasorozatának második állomását. A két napos versenynek népes, 23 fős válogatottal vágott neki a magyar küldöttség, és a nemzeti színeket képviselő reménységek szép eredményekkel zárták a küzdelmeket.

A csehországi eseményen a 40 kilósok között a ceglédi Szeleczki Szabina duplázni tudott, a poreci forduló után ismét aranyérmes lett, ehhez két mérkőzést kellett megnyernie, mindkettőt ipponnal sikerült behúznia. Szintén a dobogó tetejére állhatott ifjúsági világbajnok, Mamira Luca (48 kg), aki sorrendben azeri, lengyel, francia és újabb azeri versenyzőt győzött le Teplicében.

Mamira Luca (balról a második) a poreci ezüst után ezúttal a dobogó legfelső fokán Fotó: Miroslav Petrik / EJU [1]

Mamira Luca (balról a második) a poreci ezüst után ezúttal a dobogó legfelső fokán Teplicében  •  Fotó: Miroslav Petrik / EJU

Emellett a fiúk is kitettek magukért, ami a dobogós helyezéseket illeti, hiszen a magyarok közül Major Ádám (55 kg) ezüst-, Gábor Áron (60 kg), Kalász Ádám (66 kg) és Miklósvölgyi Dániel (81 kg) is bronzéremmel végzett. Viszont az érmek mellett értékes pontszerző helyeket is gyűjtöttek a fiatalok.  Kollár Ágoston (50 kg), Domoszlai Zolta (73 kg) és Kelemen Adél (63 kg) az ötödik, Kollár Sebestyén (50 kg), Kenderesi Péter (90 kg) és Sági Nikolett (70 kg) pedig a hetedik pozícióban zárta a viadalt.

A teplicei hétvégén összesen huszonnyolc ország 371 cselgáncsozója lépett tatamira. Az éremtáblázat első helyén Franciaország (három arany, két ezüst, öt bronz) végzett, megelőzve Szerbiát és Grúziát. Magyarország (két arany, egy ezüst, három bronz) kiváló teljesítménnyel az előkelő negyedik helyen fejezte be a nemzetek versenyét.

IFJÚSÁGI EURÓPA-KUPA. TEPLICE:
Férfiak
50 kg (16 induló)
1. Khayal Hasanov (azeri)
2. Quentin Marteau (francia)
3. Babarahim Mirzayev (azeri)
3. Jozef Tomanek (szlovák)
5. KOLLÁR ÁGOSTON (Ledényi JI)
5. Amsar Dzhamaldinov (belga)
7. KOLLÁR SEBESTYÉN (Ledényi JI)
7. Jan Mrazek (cseh)
VIKOL ÁDÁM (Győri AC) helyezetlen
55 kg (31 induló)
1. Dayyan Boulemtafes (francia)
2. MAJOR ÁDÁM (BHSE)
3. Matija Jeremics (szerb)
3. Kelvin Ray (francia)
5. Kamil Michna (lengyel)
5. Enzo Quattrociocchi (olasz)
7. Robert Mihai (román)
7. Oliwier Nowok (lengyel)
SZOMORJAI GERGELY (Ledényi JI) helyezetlen
60 kg (34 induló)
1. Yehonatan Veksler (izraeli)
2. Aydin Rzayev (azeri)
3. GÁBOR ÁRON (MTK Budapest)
3. Mihajlo Fik (ukrán)
5. Robert Sorkin (izraeli)
5. Eltaj Yusifli (azeri)
7. Ksawery Ignasiak (lengyel)
7. Ilan Vinograd (izraeli)
66 KG (48 induló)
1. Sztrahinja Malesz (szerb)
2. Luca Doganay (német)
3. KALÁSZ ÁDÁM (MTK Budapest)
3. Tobias Furst Crtanec (szlovén)
5. Aleksza Bubalo (szerb)
5. Krystian Liwocha (német)
7. Simon Krizek (cseh)
7. Nikiel Shabayev (izraeli)
EICHMÜLLER GERGŐ (Ceglédi VSE) helyezetlen
73 kg (40 induló)
1. Mihajlo Szimin (szerb)
2. Vahtangi Pavliasvili (grúz)
3. Ivan Kazimirov (ukrán)
3. Givi Kositasvili (grúz)
5. DOMOSZLAI ZOLTA (KSI SE)
5. Issa Naschcho (osztrák)
7. Nik Purnat (szlovén)
7. Dawid Szulik (lengyel)
DÖBRÖSY ÁLMOS (Mogyi-Bajai JC) helyezetlen
81 kg (29 induló)
1. Miljan Radulj (szerb)
2. Alekszandre Loladze (grúz)
3. MIKLÓSVÖLGYI DÁNIEL (Ippon Judo Tatabánya)
3. Jason Okoye (francia)
5. Nicola Chiari (olasz)
5. Lukas Ohneiser (német)
7. Mate Csapurisvili (grúz)
7. Bogdan Alexandru Petre (román)
90 kg (26 induló)
1. Arcsil Mamulasvili (grúz)
2. Ilman Nesirkoyev (belga)
3. Olekszij Boldirjev (ukrán)
3. Joes Schell (holland)
5. Azhdar Baghirov (azeri)
5. Anej Hribar (szlovén)
7. KENDERESI PÉTER (Pécsi VSK)
7. Frantisek Lhotzky (cseh)
LAKOS MÁTÉ (Rákosvidéke Hajtós DSE) helyezetlen
Nők
40 kg (6 induló)
1. SZELECZKI SZABINA (Ceglédi VSE)
2. Anasztaszija Szuperszon (ukrán)
3. Imane Lima (francia)
3. Szofija Szpicina (ukrán)
5. Loryn Bellance (francia)
5. Marharita Mirosnyicsenko (ukrán)
44 kg (12 induló)
1. Pauline Cuq (francia)
2. Tara Babulfath (svéd)
3. Morgane Annis (francia)
3. Aurora Platania (olasz)
5. Ana Csobanovics (szerb)
5. Helen Habib (német)
7. Lavinia Balan (román)
7. Amelia Budzisz (lengyel)
HÁRSVÖLGYI TAMARA (Ceglédi VSE) helyezetlen
48 kg (17 induló)
1. MAMIRA LUCA (Toto Sport)
2. Aydan Valiyeva (azeri)
3. Ilaria Finestrone (olasz)
3. Alyssia Poulange (francia)
5. Kinga Chmielewska (lengyel)
5. Wiktoria Slazok (lengyel)
7. Iulia Moldoveanu (román)
7. Vanessa Tolea (román)
VÉG LUCA (Ceglédi VSE) helyezetlen
57 kg (25 induló)
1. Maylis Rozan (francia)
2. Fiona Fischer (német)
3. Sznezsana Gramatikova (bolgár)
3. Stefania Solina (olasz)
5. Patricia Nistor (román)
5. Sara Ver Eecke (belga)
7. Lajos Orsolya (romániai)
7. Lenka Tomankova (szlovák)
HORVÁTH LAURA (UTE) és
SZÁSZ HANNA (Siklós SE) helyezetlen
63 kg (21 induló)
1. Kaja Schuster (szlovén)
2. Anna Skalska (cseh)
3. Ema Fizelova (szlovák)
3. Nika Koren (szlovén)
5. KELEMEN ADÉL (DVTK)
5. Aquilina Sajeb (libanoni)
7. Lalie Oufoue (francia)
7. Emily Starzer (osztrák)
VASS ESZTER (Budaörsi SC) és
FERENCZ VIRÁG (Budaörsi SC) helyezetlen
70 kg (18 induló)
1. Elena Dengg (osztrák)
2. Mathilda Niemeyer (német)
3. Aleksandra Kowalewska (lengyel)
3. Alisza Vidnyejeva (ukrán)
5. Ingrid Nilsson (svéd)
5. Anna Vycpalkova (cseh)
7. SÁGI NIKOLETT (KSI SE)
7. Eva Ronja Buddenkotte (német)

További korosztályos hírek CSELGÁNCSBAN [2] a sportági aloldalunkon.