2024. április 23.

2021-10-30 20:08

Kézilabda: fogynak a jelzők a NEKA teljesítményére a férfi NB I-ben

Az utánpótláskorúakra építő Nemzeti Kézilabda Akadémia csapata ezúttal a nemzetközi kupaporondon szereplő Csurgót győzte le hazai pályán a férfi NB I-ben

Az Eger, a Dabas és a bajnoki bronzérmes Tatabánya legyőzése után a Csurgói KK együttesét fogadta a kizárólag fiatalokkal felálló NEKA a férfi kézilabda NB I-ben.

Forrás: neka.hu
Sótonyi László együttes ezúttal is bizonyította, hogy helye van az élvonalban, a nemzetközi kupaporondon is szereplő Csurgói KK együttesét a félidei 15-12 után 29-23-ra győzte le. A találkozó után természetesen a tréner is elégedetten értékelt. „Tudtuk, hogy lesznek nehéz pillanatok ezen a mérkőzésen, hiszen a csurgóiak alkatilag erősebbek. Ezt nem mindig sikerült kompenzálni, de amikor felzárkóztak, volt nálunk valaki, aki hozzátett a csapat játékához. Csalóka a végeredmény, mert egy nagyon nehéz, küzdelmes meccs volt.”

NEKA–CSURGÓI KK 29–23 (15–12) Balatonboglár, 250 néző. V: Hargitai, Markó NEKA: Palasics 1 – Kiss A. 1, DELY 4, KOVÁCS G. 6 (2), PAPP T. 4, STRANIGG 4, Krakovszki B. 1. Csere: Aleksza (kapus), Tárnoki, Bendicsek 1, Szeitl L., Temesvári, Mikita B., Sisa 2, Krakovszki Zs. 2, DRASKOVICS 3. Edző: Sótonyi László CSURGÓ: Füstös Á. – Gebhardt 1, Krecic 2, MLADEN KRSZMANCSICS 5 (3), Rotim 2, Borsos 2, A. Kovacevic. Csere: Tatai (kapus), Vasvári, Schäffer, Gábor M. 1, Juhász K. 1, Breuer, HERCEG 4, Kerkovits, TÓTH Á. 5. Edző: Mariano Ortega Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–2. 10. p.: 5–5. 15. p.: 9–5. 26. p.: 14–8. 29. p.: 14–12. 35. p.: 19–14. 40. p.: 19–17. 51. p.: 22–21. 57. p.: 26–22 Kiállítások: 6, ill. 12 perc Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.