2021-11-15 12:32

Úszás: Pádár Nikoletta és Komoróczy Lora Fanni is aranyéremmel zárta a rövid pályás felnőtt ob-t

Két arany-, öt ezüst- és tizenkét bronzérmet nyertek az utánpótláskorúak a Kaposváron rendezett rövid pályás felnőtt úszó országos bajnokságon; emellett számos korosztályos rekord is megdőlt.

Egy héttel a Kazanyban tartott rövid pályás felnőtt Eb után a kaposvári Csik Ferenc Versenyuszoda adott otthont a szintén 25 méteres medencében bonyolított országos bajnokságnak. A viadalon természetesen rengeteg utánpótláskorú sportoló indult, összesen tizenkilencszer állhatott dobogóra fiatal versenyző.

Pádár Nikoletta aranyérmet nyert 200 m gyorson Forrás: MÚSZ
Az egyik aranyérem a múlt heti Európa-bajnokságon öt korosztályos csúcsot is megjavító Pádár Nikoletta nevéhez fűződik. A Szegedi Úszó Egylet 15 éves, azaz még serdülőkorú úszója kedvenc számában, 200 m gyorson diadalmaskodott az ob utolsó napján, de egy nappal korábban 100 m gyorson is felállhatott a dobogó harmadik fokára. A győztes futam után így nyilatkozott: „Az Európa-bajnokságon nagyon elfáradtam, utána a karanténban, azt hiszem, sikerült kipihennem magam. Szerintem ez is kellett ahhoz, hogy 1:56-os időt ússzak. Nagyon boldog vagyok, hogy a felnőttek között is meg tudtam nyerni a 200 gyorsot, remélem, ötven méteres medencében is sikerülni fog!”
A nők mezőnyében 50 m háton csak utánpótláskorú versenyző állt a dobogón Forrás: MÚSZ
A Bálinti Úszó Egyesület vele egykorú reménysége, Komoróczy Lora 50 m háton volt mindenkinél gyorsabb, ráadásul az évjáratos csúcsot is megjavította. Ő így értékelt az aranyérmet érő futamot: „Ez egy óriási meglepetés győzelem nekem, nem számítottam arra, hogy nyerek. Nem igazán készültünk erre a versenyre, inkább az ötvenes medencés versenyeken van a fókusz. Délután kicsit levette a terhet a vállamról az edzőm, lesz, ami lesz alapon úsztam. Jól jött ki a fal, a kidelfinezés is jól sikerült, így rettentően boldog vagyok!” Nem győzött, de halmozta az érmeket a Budafóka szintén még serdülőkorú sportolója, Molnár Dóra (15), aki 100 és 200 m háton, valamint 100 m gyorson is második lett, az első két számban ráadásul a korosztályos csúcsot is megdöntötte, nem mellesleg 50 m háton bronzérmes pozícióban. Háromszor volt dobogós – egy ezüst és két bronz elosztásban – Ábrahám Minna (15, UTE) és Ugrai Panna (17, HÓD Úszó SE) is, Ábrahám ráadásul az 1500 m gyorson elért harmadik helyével korosztályos rekordot döntött, mint ahogyan az 50 m pillangón harmadik Bukovics Rebeka (15, Délzalai Vízmű) is megtette ezt. A fiúk közül a Stamina TK 18 éves versenyzője, Nell Olivér volt a legeredményesebb, ő 50 m gyorson és 50 m pillangón is a harmadik lett.

Az utánpótláskorú dobogósok a kaposvári felnőtt rövid pályás ob-n: Első nap 800 m gyors 2. Ábrahám Minna (15, UTE) 8:29.67 100 m hát 2. Molnár Dóra (15, Budafóka) 59.08 – évjáratos csúcs 50 m gyors 3. Nell Olivér (18, Stamina) 22.41 1500 m gyors 3. Sárkány Zalán (18, Kőbánya) 14:51.59 Második nap 200 m vegyes 3. Ugrai Panna (17, Hód Úszó SE) 2:10.81 200 m vegyes 3. Kőhalmi Kornél (18, BVSC) 1:59.37 50 m pillangó 3. Bukovics Rebeka (15, Délzalai Vízmű) 26.82 – évjáratos csúcs (50 m gyorson is megdöntötte – 25.22) 50 m pillangó 3. Nell Olivér 23.91 400 m gyors 3. Fábián Bettina (17, Szeged) 4:06.86 Harmadik nap 200 m hát 2. Molnár Dóra 2:06.84 – évjáratos csúcs 3. Ugrai Panna 2:07.15 100 m női gyors 2. Molnár Dóra 54.20 3. Pádár Nikoletta (Szegedi Úszó Egylet, 15) 54.29 400 m vegyes 3. Ábrahám Minna 4:35.62 Negyedik nap 1500 m gyors 3. Ábrahám Minna 16:19.50 – évjáratos csúcs 50 m hát 1. Komoróczy Lora Fanni (15, Bálinti Úszó Egyesület) 27.43 – évjáratos csúcs 2. Ugrai Panna 28.00 3. Molnár Dóra 28.36 200 gyors 1. Pádár Nikoletta 1:56.52

További korosztályos hírek ÚSZÁSBAN a sportági aloldalunkon.