Atlétika

2021-12-11 18:58

Atlétika: öt magyar lány indul az U20-as mezei futó Eb-n

Vasárnap K. Szabó Gabriella, Máramarosi Rita, Merényi Panna, Urbán Zita és Varga Gréta képviseli a magyar színeket a dublini mezei futó Európa-bajnokság U20-as mezőnyében.

Vasárnap az ír főváros, Dublin ad otthont az év utolsó jelentősebb atlétikai eseményének, a 27. mezei futó Európa-bajnokságnak. A megméretésen utánpótláskorú magyar fiúversenyző nem indul, az U20-as leánymezőnyben azonban öten is ott lesznek a legjobb hazai ígéretek közül.

Öt magyar lány indul az U20-as mezei futó Eb-n Forrás: european-athletics.com
Varga Gréta már U20-as Eb-ezüstérmesként érkezik a viadalra, hiszen a korosztály nyári, tallinni kontinensversenyén a második helyen ért célba 3000 méteres akadályfutásban, és ott lesz K. Szabó Gabriella, Merényi Panna és Urbán Zita is. A 16 éves Máramarosi Rita pedig nemcsak a magyar küldöttség, hanem az egész Európa-bajnokság egyik legfiatalabb tagjaként méreti meg magát. A legutóbbi Eb-t 2019 decemberében rendezték Lisszabonban. Akkor a nem egészen 16 éves Varga Gréta tulajdonképpen tapasztalatszerzés céljából utazott a portugáliai viadalra, és fantasztikus futással végül a hetedik helyen ért célba a 93 fős mezőnyben. Akkor az U20-as fiúk 107 főt számláló viadalában Palkovits Istvánnak sikerült jobban az Eb a két magyar közül: a 15. helyen ért célba. Szemerei Levente az 59. lett. Most az U20-as lányok az előzetes nevezések alapján 114-en állnak rajthoz. Az Eb-től ezúttal sem maradnak távol a nagy nevek. Az 1500 méter 21 éves norvég olimpiai bajnoka, Jakon Ingebrigtsen a felnőttek között indul, az U20-as leányversenyt az elmúlt két kiírásban megnyerő, 5000 méteren U23-as Európa-bajnok szintén 21 éves olasz Nadia Battoclettivel pedig az U23-as futamban találkozhatunk. Továbbá az U20-as fiúk között az aranyéremért küzd a korosztály 1500, valamint 3000 méteres egyaránt ír Európa-bajnoka, Cian McPhillips és Nick Griggs is. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.