2024. április 23.

Tenisz

2022-04-19 14:41

Tenisz: Tóth Ákos először nyert U14-es nemzetközi tornát

A Gellért TI fiatal teniszezője, Tóth Ákos a horvátországi Vinkovciban pályafutása első nemzetközi tornagyőzelmét ünnepelhette az U14-esek között.

Első nemzetközi diadalát aratta a horvátországi Vinkovciban Tóth Ákos, az U14-esek között nyert tenisztornát.

Tóth Ákos (balról a második) győzött a horvát tornán Forrás: Hungarian Tennis/Facebook
A hazai szövetség közösségi oldalának beszámolója szerint a Gellért TI játékosa a múlt héten a nyolcad- és a negyeddöntőben is szetthátrányból nyerte meg a mérkőzését, majd az elődöntőben is döntő szettben győzött a negyedik kiemelt szlovák Sloboda ellen. A fináléban a horvát Jovanovic ellen már csak két szett kellett a sikerhez a korosztály magyar ranglistavezetőjének, 7:5 6:2-re győzött. Ugyanitt a lányoknál egyesben és párosban is volt magyar finalista. Kardos Lora (Római TA) fantasztikus meneteléssel, szettveszteség nélkül jutott el a döntőig, melyben 6:3 6:2-re kikapott az első kiemelt cseh Zoldakova ellen, párosban pedig Benke Giosanu Izabella és Nemcsek Gréta ért el a döntőig, és veszített a szintén első kiemelt cseh páros kihívójaként. Takács Bercel eközben Tiranában szerepelt U14-es nemzetközi tornán. A Dunakeszi TK ígérete is remek játékkal jutott be a döntőbe, melyet aztán az olasz Conigliaro ellen feladni kényszerült, de így is dicséretes a teljesítménye. További korosztályos hírek TENISZBEN a sportági aloldalunkon.