- UtánpótlásSport - https://www.utanpotlassport.hu -

Birkózás: az U20-asok Porecben, az U17-esek Bukarestben halmozták az érmeket

A megszokottnál jóval erősebb mezőny gyűlt össze az idei Adria-trófea elnevezésű junior birkózók nemzetközi versenyén Porecben, hiszen például kötöttfogásban Kazahsztán és Ukrajna is a válogatott első három vonalát szőnyegre küldte a viadalon – számolt be a magyar szövetség [1].

Taroltak az U20-as magyar lányok Porecben Forrás: MBSZ [2]

Taroltak az U20-as magyar lányok Porecben  •  Forrás: MBSZ

Az immáron 34. alkalommal megrendezett – 17 ország, mintegy 150 versenyzőjét felvonultató – viadalon a magyar csapat összesen 11 érmet gyűjtött, köztük öt aranyat.

Első helyezések a női versenyben születtek a mieink részéről, méghozzá a pesterzsébeti Matyi Vivien, a csepeli Szenttamási Róza, a kispesti Borsos Viktória, a kőbányai Elekes Enikő, a soltvadkerti Virág Zsófia és a dunaújvárosi Nyikos Veronika révén.

A Ritter Diletta és Gyurasits Csaba vezette női alakulat a csapatpontversenyben is tarolt, a kiváló egyéni eredményeknek köszönhetően a dobogó tetején zárt.

A kötöttfogásúak mezőnyében Bazsó Adolf és Varsányi László állhatott fel a dobogóra.

U20-as női eredmények:
50 kg: 2. Gaál Henrietta (Vasas SC)
53 kg: 1. Matyi Vivien (ESMTK-KIMBA)
55 kg: 1. Szenttamási Róza (Csepel TC-KIMBA)
57 kg: 4. Béres Adrienn (BHSE)
59 kg: 1. Borsos Viktória (KNSI-KIMBA)
62 kg: 3. Soliman Yasmine (PEAC-KIMBA)
65 kg: 1. Elekes Enikő (Kőbánya SC-KIMBA)
68 kg: 2. Terék Fruzsina (BHSE-KIMBA)
72 kg: 1. Virág Zsófia (Soltvadkerti TE-KIMBA)
72 kg: 3. Újfalvi Lili (Kecskeméti TE)
76 kg: 1. Nyikos Veronika (DKSE-KIMBA)
U20-as kötöttfogású eredmények:
55 kg: 5. Németh Milán (BHSE)
60 kg: 5. Rafael Dániel (Soltvadkerti TE-KIMBA)
63 kg: 5. Mányik Dávid (ESMTK-KIMBA)
77 kg: 5. Zurai Rajmund (Diósgyőri VTK)
82 kg: 5. Szinay Csaba (Diósgyőri VTK)
87 kg: 3. Varsányi László (BHSE)
130 kg: 2. Bazsó Adolf (ESMTK)
Kiesett: Kovács Ádám (67 kg, Dévaványa-KIMBA), Takács Zsolt (67 kg, ESMTK-KIMBA), Kovács Gergely (77 kg, BHSE), Mihóka Miklós (97 kg, BHSE).

Ismét megtartotta hagyományos, háromnapos nemzetközi versenyét az U17-es korosztálynak a Román Birkózószövetség, amelyen 16 nemzet, így természetesen Magyarország válogatottja is részt vett, méghozzá igencsak népes létszámmal – írja honlapján az MBSZ [3].

Bukarestben is kiválóan szerepeltek a magyar fiatalok Forrás: MBSZ [4]

Bukarestben is kiválóan szerepeltek a magyar fiatalok  •  Forrás: MBSZ

A mieink a három szakágban 42 birkózót küldtek szőnyegre a román fővárosban megrendezett viadalon, ebből 15-en szabadfogásban, 14-en kötöttfogásban, valamint 13-an a női versenyben próbáltak szerencsét.

A legjobb eredményeket a kötöttfogásúak érték el az erős mezőnyben, hiszen 10 érmet is bezsebeltek, ráadásul a pesterzsébeti László Mózes, a csepeli Fige Levente, a ferencvárosi Kudelász Hunor és a Honvédos Lévai Levente, valamint Darabos László is aranyérmet vehetett át.

A szabadfogású versenyzők közül a ferencvárosi Lengyel László, az angyalföldi Arszunkaev Musza és a tököli Gyuricza Marcell sem talált legyőzőre súlycsoportjában, míg a lányok között az erzsébetiek kadét Eb-bronzérmese, László Nikolett érdemelt ki aranyérmet.

Magyarország mindhárom csapatpontversenyben is dobogón zárt: a kötöttfogásúaknál első, a szabadfogásúaknál második, míg a női birkózóknál a harmadik lett.

U17-es kötöttfogású eredmények:
45 kg: 1. László Mózes (ESMTK-KIMBA)
48 kg: 1. Fige Levente (Csepel TC-KIMBA)
55 kg: 3. Gáspár Bálint (Bócsai BLSE-KIMBA)
55 kg: 5. Deutsch Botond (Egri VSI-KIMBA)
60 kg: 3. Végh Máté (BHSE-KIMBA)
65 kg: 1. Lévai Levente (BHSE)
71 kg: 3. Czuczor Dominik (BHSE)
71 kg: 3. Botos Dominik (DVTK-KIMBA)
80 kg: 3. Kovács Olivér (ESMTK-KIMBA)
80 kg: 5. Hegyi Aladár (FTC-KIMBA)
92 kg: 1. Kudelász Hunor (FTC-KIMBA)
110 kg: 1. Darabos László (BHSE)
Kiesett: Tótok Péter (51 kg, Vasas SC-KIMBA), Toplak Zalán (71 kg, FTC-KIMBA).
Kötöttfogású csapatpontverseny:
1. Magyarország
2. Bulgária
3. Románia
U17-es női eredmények:
46 kg: 1. László Nikolett (ESMTK-KIMBA)
49 kg: 3. Fáth Laura (BHSE-KIMBA)
53 kg: 5. Fáth Bianka (BHSE-KIMBA)
57 kg: 3. Terék Gerda (BHSE-KIMBA)
57 kg: 5. Laczkó Petra (OSBK-KIMBA)
61 kg: 3. Páli Mirella (OSBK-KIMBA)
61 kg: 5. Szekeres Zoé (BHSE-KIMBA)
65 kg: 4. Szabó Szonja (KESI)
69 kg: 3. Tapodi Zsófia (Kiskunfélegyházi BSE-KIMBA)
73 kg: 2. Busa Réka (Vasas SC)
73 kg: 3. Kaszás Lilla (Érdi Spartacus-KIMBA)
Kiesett: Mikle Hédi (53 kg TBDSK-KIMBA), Bán Panka (61 kg, STE-KIMBA).Női csapatpontverseny:
1. Németország
2. Bulgária
3. Magyarország
U17-es szabadfogású eredmények:
45 kg: 3. Somogyvári Milán (OSBK)
48 kg: 4. Majer Barnabás (Csepeli BC)
51 kg: 1. Lengyel László (FTC-KIMBA)
51 kg: 2. Baráth Károly (Vasas SC)
55 kg: 3. Szilágyi Benedek (UTE)
80 kg: 3. Zsivnovszky Péter (Sziget SC-KIMBA)
80 kg: 5. Kopasz Vendel (Dunaharaszti MTK)
92 kg: 1. Arszunkaev Musza (Vasas SC)
110 kg: 1. Gyuricza Marcell (Tököl-KIMBA)
Kiesett: Pál Edvin (55 kg, Kiskunfélegyházi BSE), Biblia Róbert (65 kg, Kiskunfélegyházi BSE-KIMBA), Adelman Márk (65 kg, Vasas SC-KIMBA), Gazdag Ádám (71 kg, Vasas SC), Gangl Zétény (71 kg, Soltvadkerti TE-KIMBA), Tóth Patrik (71 kg, Szarvas).
Szabadfogású csapatpontverseny:
1. Moldova
2. Magyarország
3. Bulgária

Egyéb korosztályos hírek BIRKÓZÁSBAN [5] a sportági aloldalunkon.