Atlétika

2022-07-04 13:08

Atlétika: többpróbában avattak országos bajnokokat

Pápán rendezték az atléták felnőtt, U23-as és U20-as országos bajnokságát, amelyen a 20 éves Szűcs Szabina két korosztályban is aranyérmet szerzett.

A Pápai Sport Centrum adott otthont a 2022-es felnőtt, U23-as és U20-as összetett atlétikai magyar bajnokságnak – számol be a hazai szövetség honlapja.

Szűcs Szabina a felnőtt és az U23-as összetett magyar bajnok Forrás: BHSE

Hétpróbában a 20 éves Szűcs Szabina már az első, szombati nap után az első helyen állt, miután 14.48 másodpercet futott 100 m gáton, 1,69 méteren zárta a magasugrást, súlylökésben 10,94 métert dobott, majd 200 méteren 25.27-es idővel ért célba. Az első nap utolsó versenyszáma után vasárnap távolugrásban is övé volt a legjobb eredmény (5,64 méter), majd 40,46 métert dobott gerelyhajításban, hogy aztán 800 méteren 2:19.68-cal biztosítsa be aranyérmét. Az U20-as vb-bronzérmes ígéret tavalyi – még a KARC színeiben begyűjtött elsőségét – immáron a Budapesti Honvéd Sportegyesület versenyzőjeként tudta megismételni. 2021-es 5360 pontját közel százzal megtoldva, 5434 pontot gyűjtve. Az ezüstérmes a 18 éves Barna Patrícia (KARC – 4927 pont), a bronzérmes a 21 esztendős Mórocz Boglárka (Vasas – 4861 pont, PB) lett.

Tízpróbában is címvédés történt, Tóth Zsombor 6483 pontot szerezve győzött. Mögötte a második helyen a 19 éves Palicsek Botond (KSI SE – 6225 pont, PB), a harmadikon pedig a 20 esztendős Hodossy-Takács Sámuel végzett (DSC-SI – 5884 pont). Az U23-as kategória magyar bajnoka Palicsek Botond lett Hodossy-Takács Sámuelt és Varga Bercelt (KSI SE – 5694 pont) megelőzve. A nőknél ebben a korosztályban a felnőttversenyt megnyerő Szűcs Szabina még egy aranyérmet bezsebelhetett, mögötte Mórocz Boglárka és Fekete Fanni (BHSE – 4314 pont) is élete legjobbját érte el. A hölgyeknél az U20-asok között Barna Patríciát hirdették ki győztesnek, mellette Nyilasi Diána (BHSE – 4507 pont, PB) és Kovács Nóra (KARC – 4199 pont) állhattak fel a dobogóra. A férfiaknál az U20-as korosztály a felnőttektől külön versenyzett. Németh Miklós Fábián, a BHSE fiatalja 6681 ponttal lett első helyezett, az ezüstérem Luterán Gergő (TSC-Geotech – 5204 pont), a bronzérem Csuka Krisztofer (Csepeli DAC – 5019 pont) nyakába került.