UtánpótlásSport VÍVÁS. Csonka Dorottya aranyérmes a kadét kardozók rijádi világbajnokságán!
2024. április 19.

Atlétika

2022-08-03 09:00

Atlétika: a gerelyhajító Kövér Fanni ötödik az U20-as vb-n

A kolumbiai U20-as atlétikai világbajnokság második versenynapján Kövér Fanni ötödik lett a gerelyhajítás döntőjében; a botswanai Letsile Tebogo 9.91 másodperces korosztályos világcsúccsal nyert 100 méteren.

A kolumbiai Caliban zajló U20-as atlétikai világbajnokság második versenynapján a VEDAC ígéretének, Kövér Fanninak szurkolhattunk az gerelyhajítás döntőjében.

Kövér Fanni ötödik lett Caliban Forrás: MASZ
Török Krisztián tanítványa a negyedik kísérletére érte el a legjobb, 54,38 méteres eredményét, amely végül az előkelő ötödik helyet jelentette a számára. Az aranyérmes a szerb színekben induló U20-as világranglista-vezető Adriana Vilagos lett 63,52 méteres új versenycsúccsal. Jól kezdte a világbajnokságot Guth Mátyás, Bánovics József és Csekő Miklós is. A magasugró Guth 2,08 méterrel, a rúdugró Bánovics 5,05 méterrel, az U20-as világranglista-éllovas kalapácsvető Csekő pedig 74,07 méterrel jutott döntőbe. Utóbbi versenyszámban ez a bravúr nem sikerült Füredi Dánielnek, aki 66,04 méterrel a 22. lett. A lányok 100 méteres síkfutásának előfutamában Kocsis Luca állt rajthoz, és 11.82 másodperccel összesítésben a 38. helyet érdemelte ki. Továbbá befejezte szereplését a tízpróbázó Gálpál Zsombor, aki javított a nyitónapi pozícióján, és 7037 pontot gyűjtve a 16. helyen végzett. A nap szenzációját a fiú 100 méteres síkfutás döntőjében a botswanai Letsile Tebogo szolgáltatta, aki a saját U20-as világcsúcsát 9.94 másodpercről 9.91-re javítva szerzett aranyérmet. A részletes eredmények ITT érhetők el. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon.