2024. április 18.

2022-08-05 20:28

Kézilabda: remek második félidővel legyőzte a norvégokat, és negyeddöntős a magyar válogatott az U18-as leány vb-n

A középdöntőben a norvégok ellen is megőrizte százszázalékos mérlegét a magyar válogatott a Szkopjéban zajló U18-as leány kézilabda vb-n, készülhet a negyeddöntőre, amelyben Egyiptommal találkozik.

Farkas Júlia és a magyar válogatott mostantól a negyeddöntőre készülhet Forrás: IHF
Már a sorsoláskor kiderült, hogy magyar, a francia és a norvégok csapat egyikének el kell majd köszönni már a középdöntőben az aranyálmoktól az észak-macedóniai U18-as leány kézilabda-világbajnokságon. A pénteki, skandinávok elleni csata előtt a magyar csapatnak még a kétgólos vereség is belefért volna, persze természetesen ezúttal is a győzelem volt a cél. A félidei 9–9 után a második félidőben ritmust váltottak a mieink, s végül magabiztosan 24–19-re győzték le a norvégokat. A vasárnapi negyeddöntőben 20.30-tól Egyiptom lesz a magyar válogatott következő ellenfele.

U18-as leány kézilabda-világbajnokság, Szkopje (Észak-Macedónia) IV. középdöntőcsoport, 2. forduló Magyarország–Norvégia 24–19 (9–9) Legjobb góllövők: Simon P. 6, Juhász K., Szabó A. 5-5, Csernyánszki 4

További korosztályos híreink KÉZILABDÁBAN a sportági aloldalunkon.