2022-08-11 20:34

Kosárlabda: a magyar csapat legyőzte a házigazdákat a 9-16. helyért a görögországi U18-as leány Eb-n

Magabiztosan verte a görögöket az U18-as leány kosárlabda-válogatott a Kréta szigetén zajló korosztályos Európa-bajnokság alsóházi helyosztóinak első körében. A mieink szombaton a 9-12. helyért folytathatják.

A németek elleni nyolcaddöntős vereség után a magyar válogatott a 9-16. helyért folytatta szereplését a Heraklionabn zajló U18-as leány kosárlabda Európa-bajnokságon. Az alsóházi helyosztók első fordulójában a házigazda görögök vártak a mieinkre.

Forrás: FIBA.Basketball
Holcz Rebekával az élen a magyar lányok kezdték jobban a meccset, az első negyed után 12–9-re vezettek. A második tíz percben abszolút kiegyenlített játékkép jellemezte a találkozót, így nem meglepő, hogy 18–18-al ért véget az etap. Ugyanakkor Iványi Dalma tanítványai egyszer sem adták ki a kezükből a vezetést, 30–27-es előnyből jöhetett a második félidő. A fordulást követően sokkal jobban játszottak a mieink: Strausz Edina és Holcz Rebeka vezérletével 14–4-re megnyerték ezt a játékrészt, minek köszönhetően 13 pontos vezetésről (44–31) rajtolt a záró szakasz. A végjátékot magabiztosan lehozta a válogatott, és 57–45-ös győzelmet aratott a görögök ellen. A magyar csapat szombat este 20:15-től a Törökország–Bosznia-Hercegovina mérkőzés győztesével találkozik a 9-12. helyért.

U18-AS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, HERAKLION (GÖRÖGORSZÁG, KRÉTA) A 9-16. HELYÉRT, ELSŐ FORDULÓ Magyarország–GÖRÖGORSZÁG 57–45 (12–9, 18–18, 14–4, 13–14) Magyarország: Laczkó 7/3, Van Rijs 2, Katona 9, Strausz 10, Holcz 9/3. Csere: Pfeiffer 2, Milkovics, Aho, Ács, Oláh, Gyöngyösi 9/3, Dobó 2. Görögország: Damoulaki 2, Baxevanou 10/3, Kelemeni, Palaska, Vasileiou 18. Csere: Alexia 2, Christaki 2, Stamataki 5/3, Andrianni Cooper 6.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.