Tornasportok

2022-08-21 14:15

Torna: Molnár Botond bronzérmes ugrásban a müncheni ifjúsági Európa-bajnokságon

A győri tornász, Molnár Botond újabb érmet szerzett a müncheni ifjúsági Európa-bajnokságon: az egyéni összetett megnyerése után ugrásban bronzérmes lett, míg talajon és gyűrűn a hatodikként zárt a vasárnapi szerenkénti döntőkben. Závory Szilárd (KSI) gyűrűn és nyújtón is a nyolcadik helyen végzett.

A Münchenben zajló férfi torna Európa-bajnokság záró napjának délelőtti programjában az ifjúságiak szerenkénti döntői szerepeltek. A finálékban magyar érdekeltség is volt, az egyéni összetett Európa-bajnok Molnár Botond és Závory Szilárd révén. A lólengést és a korlátot leszámítva négy szeren figyelhettük a mieinket, hiszen összesen öt finálés pozíciót gyűjtöttek be a selejtezőben. Molnár talajon, gyűrűn és ugrásban, Závory pedig gyűrűn és nyújtón lépett a szerhez.

Molnár Botond (jobbra) bronzérmes lett ugrásban a müncheni ifjúsági Eb-n Fotó. Simone Ferraro / European Gymnastics
A magyar szövetség beszámolója szerint a sort a talaj döntője nyitotta, amelybe – még csütörtökön – Molnár Botond az első helyen (13.866) kvalifikálta magát. Az újdonsült Eb-győztes másodikként mutatta be gyakorlatát, amelyben vétett egy-két apróbb hibát, így végül 13.200 pontja a hatodik helyre volt elegendő. Ezután az ugrás és a gyűrű döntői következtek felváltva, Molnár ugrásban elsőként, míg gyűrűn ötödiknek mutatkozott be, Závory Szilárd pedig negyediknek adta elő gyakorlatát gyűrűn. Ugrásban Molnár remekelt: az első ugrásra 14.500, a másodikra 14.000 pontot kapott, így összesítésben 14.250 ponttal bronzérmes lett. Gyűrűn Molnár 12.933 ponttal a hatodik, míg Závory Szilárd 12.900 a nyolcadikként zárt. Nyújtón Závory döntőzött, aki rontott, és 11.233 ponttal a nyolcadik pozíciót szerezte meg a fináléban. A részletes eredmények ITT megtekinthetők. Molnár Botond így értékelt a szerenkénti döntők után a MATSZ honlapján. „Három fináléban is szerepeltem. Talajon sajnos nem úgy sikerült teljesítenem mint, amit vártam, két apró kilépésem volt, ami így utólag sokba került, mert nagyon szoros volt a verseny és ezek miatt lecsúsztam a dobogóról. Ugrásban sikerült két tökéletes ugrást csinálnom, így meglett a bronzérem. Gyűrűn is jó gyakorlatot csináltam, de tudtam, hogy az szoros lesz, emiatt nem is igazán bánkódtam, a talaj az, ami zavart – mondta a Győri AC kiválósága. – Az egyéni összetett aranyérem sokkal inkább felszabadított, így jó hangulatban tudtam tornázni. A talaj után felspannoltam magam, hogy az ugráson érmet nyerjek. A célom az volt, hogy magamhoz képest a legjobban teljesítsek, ez a talajt leszámítva sikerült is. Várom már nagyon a jövő évet, és hogy a felnőttek között versenyezzek, szeretnék bizonyítani, szeretnék bekerülni a felnőttválogatottba. Ezeknek az érmeknek külön helyük lesz valahol, nem tudom még hol, de nagyon boldog vagyok, hogy sikerült így zárni a korosztályos éveimet." Molnár Botond edzője, Pisák Tamás felemás érzésekkel nyilatkozott. „Az ugrásnak nagyon örülünk, hiszen szépen megcsinálta Botond. A talajt nagyon sajnáljuk, mert két apró figyelmetlenség, illetve hiba volt benne, ugye a két kilépés, amelyek közül az egyik egy befordulást követően történt, kilógott Boti sarka. A gyűrű is olyan volt, hogy az első tornászt leszámítva mindenki pár tizeden belül volt, tehát ez a két hatodik hely nagyon szép. Azt éreztem rajta, hogy felszabadult volt így az utolsó ifjúsági versenyén, szépen búcsúzott a korosztálytól." Míg Altorjai Sándor, delegációvezető – Molnár mellett – Závory teljesítményére is kitért. „Született egy érmünk, aminek azt gondolom, mindenképpen örülni kell. Talajon a pontozás szerintem reális volt, az apró elszökkenések, a pici kilépések ennyit jelentenek ezen a szinten. Ha ezek nincsenek, ugyanaz a pont kijöhet, mint a selejtezőn. Összességében elmondható, hogy mindkét fiú jól dolgozott, Szilárd esetében kár a nyújtóhibáért, illetve gyűrűn a selejtezőben pontos volt a leérkezése, itt most nem annyira, ezek benne vannak sajnos." További korosztályos hírek TORNASPORTOKBAN a sportági aloldalunkon.