2022-08-26 18:16

Kosár: a magyar válogatott hosszabbításban verte az olaszokat az 5-8. helyért a portugáliai U16-os leány Eb-n

A jól sikerült első félidő után az U16-os leány kosárlabda-válogatott a másodikban visszaengedte az olaszokat, majd a legvégén Toman Dóra triplája révén drámai körülmények között mentette hosszabbításra a meccset, amelyet végül a mieink bírtak jobban az 5-8. helyért zajló helyosztók első körében a portugáliai korosztályos Európa-bajnokságon, így szombaton az 5. helyért játszhatnak.

A házigazda portugálok elleni negyeddöntős vereséget követően a magyar csapat az 5-8. helyért folytathatta a Matosinhosban zajló U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokságon. Mészárosné Kovács Andrea tanítványai az olaszokkal találkoztak a helyosztók első játéknapján. A felek megmérkőztek már a csoportkörben is, akkor a magyarok nyertek 56–50-re.

Forrás: FIBA.Basketball
A mieink indultak jobban, az első negyed derekán 10–4-re vezettek. Majd a játékrész második felében az olaszok két pontra zárkóztak fel (13–11). A második tíz perc elején Gábor Lilivel az élen 8–0-ás sorozatot produkáltak a lányok (21–13). A Toman ikrek, Dóra és Réka remeklésének köszönhetően a félidőben már tíz pont felett járt a különbség (29–16). A fordulást követően Mészárosné Kovács Andrea tanítványai hasonlóan jól folytatták (34–16). Ám ezután nagyon megtorpant a válogatott, amelyet ki is használt az ellenfél, és hét pontra jött fel a harmadik etap végére (38–31). A záró szakaszt jól kezdték a mieink, hét perccel a vége előtt magabiztosan vezettek (42–33). Majd az olaszok 7–0-ás szériája után mindössze kettőre csökkent az előny (42–40), és az utolsó perchez érve a vezetést is átvették (47–48). Az olaszok legponterősebb játékosának, Gaia Castellinek a két sikeres büntetőjével a legvégén hárompontosra volt szükség a hosszabbítás kiharcolásához, és három másodperccel a dudaszó előtt Toman Dóra pedig be is dobta kintről, kiegyenlített (50–50). Jöhetett a hosszabbítás. Az extra öt percet végül a mieink bírták jobban, a kulcspillanatban ismét Toman Dóra lépett elő, és győztes kosarával a magyar válogatott 56–54-re legyőzte az olaszokat. A magyar együttes legeredményesebbjeként Toman Dóra 17 ponttal végzett. Szombaton 18:45-től a belga–görög párharc győztese vár a magyar lányokra.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, MATOSINHOS (PORTUGÁLIA) AZ 5-8. HELYÉRT, ELSŐ FORDULÓ MAGYARORSZÁG–OLASZORSZÁG 56–54 hosszabbítás után (13–11, 16–5, 9–15, 12–19, 6–4) Magyarország: Gábor 9/3, Szakolczi 6, Toman D. 17/6, Fárbás 4, Janzsó 5. Csere: Josepovits 3, Drahos -, Árvai 6, Halmágyi -, Toman R. 6/3, Albert -, Vladár -. Olaszország: Castelli 22/9, Grosso 10, Franchini 6, Penna -, Piatti 6. Csere: Malintoppi 1, Trozzola -, Metterle -, Guzzoni 2, Zuccon 7, Grande -, Crippa -.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.