2022-08-27 21:12

Kosárlabda: az U16-os leányválogatott az ötödik lett a portugáliai korosztályos Eb-n

A lassú kezdés után az első félidő végére két pontra jött fel az U16-os leány kosárlabda-válogatott a görögök elleni helyosztón, majd a harmadik negyedben megfordította a meccset, a legvégén pedig bebiztosította a győzelmet, így az ötödik helyen zárt a portugáliai Matosinhosban rendezett korosztályos Európa-bajnokságon.

Az olaszok pénteki legyőzése után a magyar csapat a záró napon a görögökkel találkozott az ötödik helyért a portugáliai U16-os leány kosárlabda Európa-bajnokságon.

Forrás: FIBA.Basketball
Mészárosné Kovács Andrea tanítványai nem kezdték jól a meccset, a nyitó negyed felénél 8–2-re vezetett az ellenfél, majd tíz perc után már kilencre nőtt a hátrány (8–17). A folytatásban a mieink is egyre inkább belelendültek, minek köszönhetően a második szakasz utolsó perceiben – a Toman testvérek, Dóra és Réka vezérletével – két pontra faragták le a különbséget (24–26). A nagyszünet után Toman Dóra duplájával pedig már a magyarok vezettek (27–26). Ezután pedig folyamatosan növelték előnyüket, így a harmadik etap végére már kétszámjegyűnél járt a vezetés (44–32). A végjátékban ugyan öt pontra is felzárkóztak a görögök (42–47), de a mieink ekkor sem ijedtek meg, Toman Rékával és Fárbás Elizával az élen ismét elléptek, és 58–44-es győzelmet arattak a helyosztón, ezzel megszerezve az ötödik helyet az Európa-bajnokságon. A magyar együttes legponterősebb játékosaként Toman Réka 16 ponttal zárt a találkozón.

U16-OS LEÁNY EURÓPA-BAJNOKSÁG, MATOSINHOS (PORTUGÁLIA) AZ 5. HELYÉRT MAGYARORSZÁG–GÖRÖGORSZÁG 58–44 (8–17, 16–9, 20–6, 14–12) Magyarország: Gábor 7/3, Szakolczi 2, Toman D. 7, Fárbás 10, Janzsó 9. Csere: Josepovits -, Drahos -, Árvai -, Halmágyi 2, Toman R. 16/6, Albert 3, Vladár 2. Görögország: Chatira 6, Cholopoulou 6, Roumpini Stoligka 12/6, Syrpa 8, Ziaka -. Csere: Arseniadou -, Felouri 2, Giapitzoglou -, Kalogirou 2, Paraskevopoulou 4, Sioumoureki 2, Tsinaslanidou 2.

További korosztályos hírek KOSÁRLABDÁBAN a sportági aloldalunkon.