Atlétika

2022-09-07 11:19

Atlétika: Takács Boglárka tovább javította a női 100 méter országos csúcsát

A 21 éves Takács Boglárka 11.31 másodpercre faragta a 100 méteres síkfutás hazai női rekordját Pápán.

A 21 éves Takács Boglárka nagyszerű futással megjavította a női 100 méteres síkfutás országos csúcsát (egyben U23-as rekordot ért el) az atlétikai Magyar Nagydíj nemzetközi versenysorozat pápai állomásán, amelyen 11.31 másodperccel a negyedik helyen ért célba.

Takács Boglárka tovább javította a női 100 méter országos csúcsát Forrás: atletika.hu
A BHSE sprintere már eddig is kiemelkedő szabadtéri szezont produkált, május végén 11.37 másodperces eredménnyel négy századot faragott Szabó Enikő 2004-ben felállított 100-as magyar rekordján. Később az országos bajnokságon 100 és 200 méteren is győzött, valamint 4x100-on is aranyérmet nyert, majd augusztusban az Európa-bajnokságon bejutott az elődöntőbe a klasszikus számban. A Németh Roland által edzett atlétanő múlt pénteken a Magyar Nagydíj budapesti viadalán – mely a pápaihoz hasonlóan a nemzetközi szövetség bronz szériájának állomása – 11.45 másodperccel az ötödik lett, Pápán pedig az akkorinál is jobban futott. Kiváló rajt után tartotta a lépést a legjobbakkal, végig jó tempóban haladt és a célba negyedikként ért be 11.31 másodperces új csúccsal. „Ahhoz képest, hogy nem éreztem egy igazán jó futásnak, ez egy nagy meglepetés számomra. Az elején beragadtam, de az edzőm szerint a végén is maradt még benne – értékelt a magyar szövetség honlapjának Takács Boglárka. – Így akár a tizenegy alatti idő is összejöhet, de ahhoz még sokat kell dolgozni, szóval most szombaton még nem várom ezt magamtól. A folytatáshoz viszont hatalmas plusz energiát ad és ez a hazai pályának, a magyar közönségnek is köszönhető, hiszen ez mindig nagyon sokat jelent számomra.” További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon