Atlétika

2022-09-09 19:27

Atlétika: Hajdu Áron duplázott a győri U16-os ob első napján

A Miskolci Sportiskola atlétája, Hajdu Áron 100 méteres síkfutásban és távolugrásban is aranyérmet nyert a győri U16-os országos bajnokság első versenynapján. Pénteken összesen 18 versenyszámban avattak bajnokot, négyben is tatabányai siker született.

A kalapácsvető fiúk kezdték a programot a Győrben zajló U16-os atlétikai országos bajnokság pénteki, első napján. A Tamási TAM-BAU AC versenyzője, Beke Zétény szerezte meg az aranyérmet, miután 67 méter 38 centire dobta el a négy kilós szert. Eközben a leány rúdugrásban is bajnokot avattak: a békéscsabai Kovács Patrícia bizonyult a legjobbnak a 3,30-as magasságával. Míg ötösugrásban Rózsahegyi Bori (Tatabányai SC-Geotech) nyert 17,34 méterrel.

Hajdu Áron Fotó: Ambrus László
Majd a 100 méteres síkfutás döntői következtek mindkét nemnél. A fiúk között a miskolci Hajdu Áron diadalmaskodott, méghozzá 11.17-es egyéni csúccsal. A lányok mezőnyében győztes Pfiszterer Dorina (TSC-Geotech) szintén egyéni legjobbat repesztett 12.14-es időeredményével. Ezzel még korántsem ért véget a tatabányai sikerszéria: a fiúk súlylökésében (4 kg) Máger Botond László állhatott a dobogó legfelső fokára 14,36-al. A lányok súlylökését pedig a kaposvári Hajdu Boróka nyerte 12,65-el. Az 1500 méteres síkfutásban tatabányai és gödöllői győzelem született. A fiúk versenyében Mayer Zsombor (TSC-Geotech) lett az első 4:16.23-al, míg Gelle Zsófia (MATE-GEAC) 5:06.69-el nem talált legyőzőre. A leány kalapácsvetésben a VEDAC reménysége, Fertig Fanni gyűjtötte be a bajnoki címet (58,39). A fiúk távolugrása után megszületett az ob első duplázója Hajdu Áron személyében. A Miskolci Sportiskola atlétája 6,64-es méteres kísérlettel zsebelte be be újabb aranyat. A lányok magasugrásában Bátori Lilianna (REAC SI SE) szerezte meg az elsőséget 170 centiméterrel. Majd az 1500 méteres akadályfutással folytatódott a program: Petró Ádám (Ikarus BSE) szoros, míg Dolmány Emma (Soproni AC) sima versenyben győzött, utóbbi ráadásul 5:20.79-es egyéni rekorddal. Petró 4:46.76-ot futott. A 100 méter után a 300 méteres síkfutásban is egyéni csúcsok kellettek a sikerhez: Sáray Péter Csaba (Kőszegi Lóránt FC) 36.26-ot, Keszthelyi Szonja (DSC-SI) 40.74-et vágtázott az aranyért. Végül a gyalogló számokkal zárult az első nap programja. A fiúk mezőnyében – a versenyt egyedüliként befejező – Szónok Dániel (H. Szondi SE) 28:42.50-es egyéni csúcsot ért el öt kilométeren. A lányok között a gödöllői Vancsó Noémi bizonyult a legjobbnak 17:51.73-el a három kilométeres távon. A részletes eredmények ITT megtekinthetők. További korosztályos hírek ATLÉTIKÁBAN a sportági aloldalunkon