2024. április 20.

Tenisz

2012-05-17 21:38

Megint a salak...

Babos Tímea nem jutott be a prágai 100 000 dollár összdíjazású női tenisztorna negyeddöntőjébe: második körös veresége után elismerte, javítania kell salakos játékán.

UP-infoTímea, miután az első körben legyőzte Tereza Smitkovát, az egykori Top40-es játékossal, Anasztaszija Szevasztovával találkozott, aki jelenleg jóval hátrébb van a világranglistán (255.), mint a soproni lány (66.). Ennek ellenére nem bírt a lett teniszezővel: 1 óra 29 perc alatt vereséget szenvedett tőle. Az első felvonásban Szevasztova szinte végig lépéselőnyben volt, gyorsan elhúzott 3-0-ra. 5-4-nél a játszmáért adogathatott, de nem tudta nem tudta kiszerválni a szettet, viszont Babos sem tudott élni a lélektani előnnyel, 6-5-nél hatalmas csatában harmadszor is elbukta adogatását, ezzel a szettet is. A folytatásban a rutinosabb lett játékos 1-0-nál már 40-0-ra vezetett, de nem tudta kihasználni a három bréklabdát. Sőt, hamarosan már Timi volt előnyben (2-1), de egymás után bukta el az adogatójátékait, így Szevasztova viszonylag simán kiszerválta, s nyerte meg a mérkőzést 7-5, 6-3-ra. Tímea csalódottan nyilatkozott a verseny után: – Kezemben volt a meccs, nem mondhatom azt, hogy jobb lett volna az ellenfél. Ez újra rajtam ment el…Sajnos ismét kiderült, hogy túlságosan laposan játszom, nem pörgetek eléggé. Kemény pályán ezzel értem el a sikereket, de még mindig nem teniszezek eléggé salakosan, pedig több hete ezen a felületen teniszezem. Ezen próbálunk majd javítani, hogy sikeresebb legyek a következő hetekben. A játékos édesapja szerint sokkal jobban játszott, mint az előző mérkőzésen, de továbbra is küszködik a salakkal: – Sokszor túlságosan rövideket ütött, ráadásul folyamatosan futott az eredmény után. Problémát okozott, hogy a jó adogatások után sem tudott sokszor pontot nyerni. Pedig nagyobb taktikai fegyelemmel ezt a mérkőzést is megnyerhette volna. Úgy tűnik, újra kell építeni Timi teniszét… – vélekedett Babos Csaba.