Aranyhal-halászat
A sportág bekerült a Sport XXI-programba, így novemberben elkezdte az utánpótlás-nevelési programját. Az eddigi tapasztalatokról Draskóczy Imrét és Puskás Jenőt, a héraklészes női, illetve férfi tornászok edzőjét kérdeztük.
Sajó Annamária Miután a sportág bekerült a Sport XXI-programba, a szövetség régiós képzési bázisok felállítását tűzte ki célul, és azt, hogy oktatófilmek segítségével a gyerekek a tanáraik segítségével a testnevelésórákon ismerkedjenek meg a torna alapjaival. Az azóta eltelt három hónapot azonban másként ítélik meg az edzők.
„A hatás a tavaszi versenyeredményekkel együtt fog kiderülni” - mondja a Sport XXI-programról Puskás Jenő, a héraklészes férfi tornászok edzője. „Egy évnek el kell telnie, de az már most látszik, hogy nagy lendületet vett a kezdeményezés. Minden kijelölt iskolában elindult a program, amibe az óvodásokat is szeretnénk bevonni. Ebben a félévben fizikai felmérést tartunk a fiúknak, és összetartást a tatai edzőtáborban.”
Ennek ellenére az edző szerint nem válik külön a női és a férfi szakág, pusztán hullámzó a teljesítményük: „Ónodi Henrietta idejében a férfiak nem produkáltak kiemelkedőt, most pedig fordítva van. Bár Makrai Noémi, továbbá Szeged, Nagykanizsa és Dunaújváros műhelye révén a lányok között is vannak tehetségek. Utóbbi egyesület most szeretné újraindítani a férfi szakágat is.”