2013-07-08 10:42

Sorsunk csak ezután dől el

Három vereséggel zárta a csoportkört U20-as női kosárlabda-válogatottunk az Európa-bajnokságon. Székely Norbert szövetségi edző Samsunból azt nyilatkozta honlapunknak, hogy tanulni kell a kudarcokból, mert a sorsunk csak ezután dől el. K. D. – Erős csapatok ellen játszottunk, biztos vagyok benne, hogy a francia, az olasz és az orosz válogatott is az Európa-bajnokság élmezőnyében végez. A három mérkőzésen tapasztaltak segítséget nyújtanak számunkra a folytatáshoz. Bár nem vagyok boldog a vereségek miatt, láttam kedvező jeleket, ezekre kell építenünk.

A szövetségi edző a pozitívumok között említette, hogy az orosz és az olasz együttes is ellen is voltak jó periódusai a mieinknek, a második negyedben vezettünk is. Emellett sikerült mindenkit játékban tartani, és a védekezéssel sincsenek óriási gondok, mert a kapott pontokat tekintve a középmezőnybe tartozik a válogatott. – A folytatásban a lengyel, az ukrán és a litván együttes vár ránk. A három meccs közül lehetőleg minél többet meg kell nyernünk, de a sorsunkról, vagyis arról, hogy biztosan bentmaradunk-e, majd csak a hetedik találkozó dönt. A következő három mérkőzés alapján rangsorba állítják a négy alsóházi csapatot. Melléjük csatlakozik az a négy válogatott, amelyek nem jutottak be a középdöntőből a legjobb nyolc közé. Az említett hetedik találkozó a keresztjáték lesz valamelyik középdöntős ellen. Ha azt megnyernék a mieink, akkor a 9-12. helyért folytathatnák, és biztosítanák A divíziós tagságukat, vereség esetén ugyanakkor még két kemény találkozó következne a kiesés elkerüléséért. Székely Norbert azt mondta: a legtöbb információt a litvánokról gyűjtötték, mert ugyanabban a csarnokban szerepeltek, mint mi, de reméli, hogy a másik két együttest is sikerül megfelelően feltérképezni. Bízik abban, hogy az oroszok vagy olaszok ellen az első félidőben nyújtott játék az alsóházi találkozókon elég lesz a győzelemhez. Hétfőn délután fél 2-kor Lengyelország lesz az ellenfél Samsunban.