Tenisz

2013-07-30 18:05

Újabb dupla Szlovákiában

Egyesben és párosban is diadalmaskodott Udvardy Panna a trnavai U16-os nemzetközi teniszversenyen.

Sz.P./Huntennis.hu Két hete első nemzetközi egyéni tornagyőzelmét ünnepelhette Udvardy Panna, aki a michalovcei versenyen duplázott, és ezúttal is szlovákiai tornán vett részt.
A Talentum TC játékosa Trnavában a 3-as kategóriás U16-os viadalon 2. kiemeltként indult. Esélyeshez méltóan menetelt az elődöntőig: a szlovák Pavlovicovát (6-1, 6-1), az osztrák Nyikost (6-3, 6-1), a szlovák Matusovát (6-0, 6-0) is simán elintézte. Az elődöntőben a hazai pályán versenyző, 3. kiemelt Palcatová (6-0, 6-2) legyőzése sem okozott gondot neki. A döntőben a szabadkártyás Lazarovával találkozott. A szlovák tini egyedüliként szettet nyert ellene, de a magyar lány 7-6, 0-6, 6-1-re nyert. Ráadásul párosban is ünnepelhetett, hiszen az orosz Macsakova oldalán sem talált legyőzőre, így ismét duplázott. Trnavában Bartakovics Marcell az első, Szappanos Márton, Téglás Vivien, Szőke Nóra és Fouraev Anasztázia pedig a második körben kapott ki, Marozsán Fábián negyeddöntős volt.