2013-11-22 09:43

Döntőben a Sopron

A házigazda nyerte a magyar rangadót, így bejutott a rangos nemzetközi U16-os leány kosárlabda-torna döntőjébe.

UP-info Sopronban rendezik a héten az U16-os Bajnokok Tornáját, hét ország nyolc csapata részvételével. A Soproni Darazsak együttese első csoportmeccsét elveszítette a Celje ellen – főleg az utolsó negyed teljesítménye miatt -, de aztán javítani tudott: a Rigát nagy hajrával, hosszabbítás után győzte le 80-73-ra, majd a Venezia ellen is a végén fordította meg az állást. A másik csoportban a címvédő Vasas Akadémia címvédőként magabiztos, 96-60-as sikerrel kezdett zágrábi riválisa ellen. Az orosz Trinta csak egy negyedig bírta, végül 62-44-es verést kapott. A pasaréti együttes ezzel már biztosan elődöntős volt, és belefért, hogy a harmadik találkozón a cseh Brnótól szoros csatában kapjon ki.
Jöhetett a magyar derbi a fináléba kerülésért! A Vasas kezdett jobban, nyolc ponttal nyerte az első negyedet, majd előnyét megtartotta sokáig. A házigazda a negyedik negyed elején egyenlített, és át is vette az irányítást. Több fordulat már nem következett, a soproni lányok végül kilenc ponttal diadalmaskodtak. Weninger Virág 22 pontig jutott. A döntőben a Brno lesz az ellenfél, míg a Vasas a lettek ellen játszik a harmadik helyért.

Eredmények, Bajnokok Tornája, elődöntő: Riga Ridzene (Lettország) – Frisco Brno (Csehország) 55-62 (9-23, 18-13, 15-15, 13-11 Legjobb dobók: Kalnina 17/3, Rikveile 15, Trautmane P. 12/3 ill. Krumpholcová 15/3, Soukalová 14, Stoupalová 13 Vasas Akadémia (Magyarország) – Soproni Darazsak Akadémia (Magyarország) 64-73 (21-13, 16-16, 18-18, 9-26) Legjobb dobók: Tóth T. 14, Aho 12, Solymosi 12 ill. Weninger 22/9, Kuttor 12, Czukor 12