2013-11-22 22:56

Sopronban maradt az arany

A házigazda Soproni Darazsak győzelmével végződött az U16-os Bajnokok Tornája. A Vasas lett a bronzérmes.

UP-infoPontesővel indult a rangos nemzetközi torna fináléja, az első negyedben 47 pontot szereztek a felek összesen (csak összehasonlításként, a bronzmeccsen a Riga négy negyed alatt jutott 36-ig). A Frisco Brno vezetett egy ponttal a nyitó etap után, majd a Sopron feljavult, és fordítani tudott. A szünet után a hazaiak védekezése hatékonyabbá vált, így tudták tartani a tíz pont körüli előnyüket. A hajrában felzárkóztak a csehek, de a soproniakban maradt még erő, és nem engedték ki kezükből a győzelmet. A Darazsak öt játékosa is tíz pont fölött zárt. Kellerné Seres Éva és tanítványai emelhették fel a díszes serleget, az egész tornát nézve megérdemelten, hiszen támadásban és védekezésben is kiemelkedtek. A bronzérmet a tavalyi győztes Vasas Akadémia szerezte meg a Riga ellen, olyan meccsen, ami a kimaradt dobásokról marad emlékezetes (mindkét alakulat 25 százalékkal próbálkozott mezőnyből). A pasaréti együttes az első félidőben megszerzett tízpontos előnyét biztosan megtartotta a folytatásban is. A különdíjakból a legtöbbet az ötödik helyezett Novi Zagreb játékosai vihették haza. A legértékesebb játékos és a gólkirály is Ivana Dojkic lett, míg lepattanózásban Andrea Maric végzett az élen. Az All Star-csapatba két magyar, a soproni Weninger Virág és a vasasos Tóth Tímea került.

Bajnokok Tornája, eredmények: 7. helyért: Reyer Venezia (Olaszország) – Trinta (Oroszország) 69-68 (25-14, 15-17, 17-15, 12-22) Legjobb dobók: Pan 22, Bergamin 14/3 ill. Gorshkova 28/3, Kaluzhskikh 11 5. helyért: Novi Zagreb (Horvátország) – Celje (Szlovénia) 72-56 (19-11, 19-20, 12-11, 22-14) Legjobb dobók: Maric 26, Dojkic 18 ill. Prezelj 15/3, Ocvirk 15 3. helyért: Vasas (Magyarország) – Riga Ridzene (Lettország) 45-36 (16-11, 14-9, 9-12, 6-4) Legjobb dobók: Bach 13, Solymosi 12 ill. Strautmane D. 10, Strautmane P. 9. Döntő: Sopron (Magyarország) – Frisco Brno (Csehország) 80-69 (23-24, 24-15, 16-14, 17-16) Legjobb dobók: Böröndy D. 16/3, Czukor 13/3, Kuttor 13, Kocsis F. 13, Bakó 12, Weninger 11 ill. Holesínská 26/3, Stoupalová 12/6, Krumpholcová 11/3 Végeredmény: 1. Soproni Darazsak Akadémia 2. Friso Brno (Csehország) 3. Vasas Akadémia 4. Riga Ridzene (Lettország) 5. Novi Zagreb (Horvátország) 6. Celje (Szlovénia) 7. Reyer Venezia (Olaszország) 8. Trinta (Oroszország)