2014-03-11 16:05

Több mint tornagyőzelem

Női válogatottunk 4-1-re kiütötte a lengyeleket, és megnyerte a horvátországi tornát. Utolsó gólunkat Sipos Lilla (21) szerezte, aki így házi társgólkirály lett. Markó Edina szövetségi kapitány annak is örül, hogy megtalálta a csapat optimális összetételét az Eb-selejtezőkre.

UP-info  Kapitány ennél jobb rajtról nem is álmodhat: Markó Edina vezetésével a női válogatott veretlenül nyert tornát Horvátországban. Ami pedig külön öröm és feltétlenül biztató a jövőre nézve: a csapat gerincét 23 éven aluli labdarúgók alkották. A hazai horvátok elleni döntetlen (2-2) és az amerikai ligaválogatott legyőzése (4-0) után a lengyelek sem találták a fogást a magyarokon. A kezdőcsapatból a kapus Aschenbrenner Réka (19) mellett, Szabó Boglárka (21), Csiszár Henrietta (19), Sipos Lilla (21) és Vágó Fanny (22) is a fiatal korosztályt képviselte. A lengyelek hat pontot szereztek az első két fordulóban, így a tornagyőzelemért mindenképpen nyernünk kellett. Ehhez már a 2. percben megtettük az első lépést, ráadásul nem is akármilyen góllal: Rácz Zsófia 35 méterről vette észre, hogy a kapus elhagyta a gólvonalat, és gyönyörűen ívelt a hálóba (1-0). Még a szünet előtt sikerült megduplázni az előnyt: Vágó futtatta a szélen Sipost, aki középre adott, Jakabfi Zsanett pedig közelről a kapuba lőtt, (2-0). A második félidőre a kapitány a 22 éves Németh Júliát küldte a gólvonalra. Elég gyorsan felavatták, furcsa góllal: szöglet után a szél belekapott a labdába, amely így becsapta a hálóőrt és a kapuban kötött ki (2-1). A játék képe azonban mit sem változott, nem sokkal később újabb gólt szerzett a magyar csapat: Jakabfi verte meg a szélen a védőket, középre adott és az egyik bekkről a saját kapujába pattant a labda (3-1). A 78. percben Sipos állította be a végeredmény: egyedül tört kapura. és higgadtan helyezett a hálóba (4-1). A könnyed, háromgólos siker tehát tornagyőzelmet jelentett, így Markó – érthető módon – elégedetten nyilatkozott a szövetség hivatalos oldalán: "Nagyon jó meccset játszottunk kemény lengyel válogatott ellen. A torna végére összeállt a csapat, közel tökéletes teljesítményt nyújtottunk, csupán egy-két kisebb hibát láttam a kilencven perc során. Az első félidőben bennünket támogatott az erős szél, de a fordulás után kiderült, hogy nem emiatt voltunk jobbak, hiszen ellenszélben is mi játszottunk fölényben. Pontosan, ötletesen futballoztunk, és ami ennél is fontosabb, sikerült megtalálni az optimális összetételű csapatot, amellyel nekivághatunk az idei térmérkőzéseknek. A hétvégén elindul a tavaszi bajnoki szezon, a rendszeres meccsterheléssel tovább javulhat a játékosok formája, s bízom benne, hogy a selejtezőkig sérülések sem nehezítik a dolgunkat." Az „optimális összetételű” csapatban a fiataloknak is megvan a helyük, hiszen nélkülük nem jöhetett volna össze a tornagyőzelem. Elég, ha csak arra gondolunk, hogy a 21 éves Sipos Jakabfival holtversenyben három gólt szerzett, mellyel házi gólkirály lett, de rajta kívül az utolsó mérkőzésen csereként csak tíz percet kapó Zeller Dóra (20) és Vágó is betalált. Felkészülési torna, 3. forduló Magyarország-Lengyelország 4-1 (2-0) Magyarország: Aschenbrenner Réka (Németh Júlia, 46.) - Papp Dóra, Tálosi Szabina, Gál Tímea, Szabó Boglárka (Tóth Gabriella, 46.) - Csiszár Henrietta, Smuczer Angéla - Jakabfi Zsanett (Zágor Bernadett, 85.), Rácz Zsófia (Zeller Dóra, 85.), Sipos Lilla (Pincze Gabriella, 83.) - Vágó Fanni (Szuh Erika, 82.)