2024. március 19.

2014-06-29 20:39

Hengerelt a Hajdu-csapat

Sok kétperces büntetéssel, piros lapokkal tarkított találkozón a második félidőben macska-egér játékot produkált, és 35-9-re győzött a női juniorválogatott a kongóiak ellen a világbajnokság kaproncai csoportmeccsén. NYILATKOZAT A HELYSZÍNRŐL.

reb A kaproncai Fran Galovic Sportcsarnok ismét a magyar szurkolók biztatásától zengett, már a bemutatáskor szinte hazai pályát teremtettek a C csoportban második meccsén pályára lépő magyar juniorválogatottnak. Hajdu János csapatára ezúttal a Kongói Demokratikus Köztársaság együttese várt, amely az első találkozóján a papírformának megfelelően 23-15-re maradt alul Svédországgal szemben. Ellenben a magyarok a Japán elleni 37-19-es sikerrel hangoltak. Hajdu János kapitány még a mérkőzést megelőzően úgy nyilatkozott, harcos, talán túlzottan is agresszív csapat vár rájuk, amely nem túl képzett, ellenben fizikálisan erős. foto02S ez mennyire igaznak bizonyult... Az afrikai együttes kezdte a mérkőzést, és az első két támadása pontosan jellemezte a játékát: előbb lépéshibában, utána oldalvonalon túlra passzolt labdával halt el. Az első találatot Májer Krisztina erős labdája után Dombi Luca szerezte meg, akinek a kezéből inkább megpattanva, semmint tudatosan került hálóba a labda. A gyorslábú kongóiakat helyenként csak sárgalapos védekezéssel tudta lekövetni a második sorával felálló magyar válogatott. Elöl viszont Dombi és Virág Noémi felváltva talált be, így már 5-1-et is mutatott az eredményjelző. A kongóiak nem tudtak élni a lehetőségekkel: Bíró Blanka több ziccert és két hétméterest is megfogott. Gyimesi Kitti és Hajtai Vanessza góljai a félidő felére 8-2-s előnyt eredményeztek. Néhány perces gólcsendet a Bapa Marie Mbuji sikeres büntetője törte meg: Bíró Blanka – a nem először és nem utoljára – ezt is védte, de pechesen a kapuba pattant a labda. Azért Gyimesi Kitti gyorsan gondoskodott arról, nehogy a kongóiak elbízzák magukat. Virág Noémi remekült élt a játéklehetőséggel, szép befordulás után a tizenegyedik gólt is ő szerezte. A kongói játékosok közben nem elég pontos  lövéseikkel tették naggyá Bírót - persze, nézőpont kérdése, a váci hálóőr kitűnően védett.
korsos_serules
Kankvadi Csela két perccel az első félidő vége előtt mindössze a kongóiak ötödik gólját lőtte – igaz, szép megoldással, jobbkezesként a jobb szélről. A magyar kapus aztán rettentően leteremtette a védőket, amikor Mazenga Mirnelle Kene beállóban a hatodik is megszerezte, de szünet előtti 13-6-os magyar vezetést Májer Krisztina alakította ki. A pihenőben Hajdu kapitány gyakorlatilag sort cserélt, s ha bárkinek kérdéses lett volna, melyik a jobb csapat, a pirosmezesek hamar választ adtak. Gyors egymásutánban Kurucz Ivett, Korsós Dorina, Szekerczés Luca, Tóth Gabriella és Lukács Viktória is feliratkozott a góllövőlistára, így alig öt perc elteltével máris 18-6 volt az állás. Edzésjellegű játék folyt a pályán, Kongó abszolút nem tudta a svédek elleni arcát mutatni: sorozatban kapták a kétperceket és a gólokat. Edzőjük 23-6-os hátrányban érezte úgy, mondana valamit csapatának. Lett is némi hatása, mert bár továbbra sem született meg a második félidő első kongói gólja, a magyar csapat sem talált be. A 43. percben Mvita Julie Betu óriási és fájdalmas sikoltás kíséretében esett össze a hatos vonalán. A közvetítésből egyszerűen nem lehetett megállapítani, pontosan mi történt, mindenesetre a csapatkapitány Kurucz azonnali piros lappal hagyta el a játékteret. Az orvosi stáb percekig ápolta a kongóit, folytatni tudta. Ahogy ment tovább a macska-egér játék is: Lukács indulásgólja a húsz találatos differenciát rögzítette (6-26). Talán már a magyar szurkolók se bánták, amikor Csela büntetőből volt eredményes. Azt már annál inkább, amikor Majunga Leticia Mumbala a felezővonalon arcon vágta az éppen kapu felé száguldó Korsóst. „Jutalma" azonnal piros lett, ám a győri szélső szerencsére folytatni tudta a játékot – pedig nagyot koppant a feje a padlón... A játék képe nem változott, a magyar drukkerek eredményesen szurkoltak azért, hogy tíz lőtt gól alatt maradjon az afrikai válogatott. Virág Noémi pazar, tíz méterről szerzett átlövésgólja stílusosan zárta a 35-9-re végződő mérkőzést. A találkozó után a szövetségi edzőt hívtuk: - Én kicsit szomjas vagyok - kezdte viccesen a választ Hajdu János a kérdésre, hogy mindenki rendben van-e. – Senki sem sérült meg, bár nagyon kemény meccset vívtunk. A kongóiak erőszakosak voltak, de mi legalább annyira, ha nem még jobban. A bírók kifogástalanul vezették a meccset, hiába a sok büntetés, kiállítás, egytől egyig jogos volt mind, mindkét oldalon. Az első félidőben jól tartotta magát az ellenfél, viszont a másodikban már megadta magát. Ehhez persze hozzájárult, hogy azért az abban a szakaszban pályára lépő sorunk jóval erősebb is volt, mint az első félidei. Ekkora különbségre még így sem számítottam, de örülök a sokgólos sikereknek. A hétfői szünnapon kicsit sétálunk, de edzünk és videózunk is a várhatóan azért erősebb portugálokra készülve. A magyar válogatott hétfőn pihen, kedden Portugália vár rá, 16 órától. Kongói Demokratikus Köztársaság- Magyarország 9-35 (6-13) (részletes jegyzőkönyvet itt talál) A C csoport másik meccsén: Japán-Franciaország 22-33 (9-16) D csoport Brazília-Románia 21-26 (11-14)