2024. március 19.

2014-07-12 09:50

Vb-döntős az Európa-bajnok

Oroszország és Dél-Korea is kis különbségű győzelemmel, ám összességében egyértelmű mérkőzésen jutott fináléba a Horvátországban zajló junior női kézilabda-világbajnokságon.

reb A magyar válogatott éremesélyekkel utazott Horvátországba a női junior kézilabda-világbajnokságra, ám a mutatott játék alapján az is reális, hogy a Románia elleni vereség után a hetedik helyért játszhat vasárnap reggel. Így aztán reflektorfénybe a többi gárda kerül, élen a két finalistával, Oroszországgal és Dél-Koreával.
orosz_orom_u20info
Az első előöntőben a két veretlen, a vb legnagyobb esélyesének tartott gárda csapott össze. Ennek megfelelően a Dánia-Oroszország találkozó színvonalas, tempós játékot hozott. Az összesítésben nyolc góllal legeredményesebb dán Mette Tranborg talált be legelőször, ám ez nem határozta meg a félidőt: jobbára az oroszok vezettek, a szünetre már négy góllal álltak jobban (17-13). A második játékrészben eszméltek az északiak, 20-20-nál utol is érték az ellenfelet, ám Vjacseszlav Kirilenko tanítványai mindig a legjobb pillanatban léptek meg. A dánok 30-25-ös hátrányban nagy hajrát vágtak ki ugyan, de ez is csak a 31-29-es szoros vereséghez volt elég. Az egy évvel ezelőtt U19-es Európa-bajnokságon győztes orosz alakulat így a vb-aranyat is begyűjtheti. Dél-Korea akadályozhatja meg a kontinenselső triumfálását. A németek elleni elődöntő két játékos gólpárbaját hozta: Hyojin Lee tizenegyszer, az eredményességét ellenünk is megmutató Xenia Smits pedig nyolcszor talált be. Németország a hatodik percben vezetett utoljára, a szélvészgyors ellenfél mindig két-három góllal előtte járt. Vasárnap 16:30-kor kezdődik a finálé, a Németország-Dánia bronzmeccset délután kettőtől rendezik. Női U20-as világbajnokság, Horvátország. Elődöntők: Oroszország-Dánia 31-29 (17-13), Dél-Korea-Németország 28-24 (15-11). Az 5-8. helyért: Franciaország-Hollandia 31-25 (14-11), Románia-Magyarország 25-24 (14-15). Vasárnapi program, A 7. helyért: Hollandia-Magyarország (9), Az 5. helyért: Franciaország-Románia (11), Bronzmeccs: Dánia-Németország (14), Döntő: Oroszország-Dél-Korea (16:30).