Ifjúsági olimpia

2014-08-25 11:17

Bajnok Eszter bronzot nyert távolugrásban

Augusztus 25. A vasárnapi magyar éremeső hamar folytatódott. Már hajnalok hajnalán megszületett az újabb: Bajnok Eszter bronzot nyert távolugrásban. A futballban összejött az álomdöntő, mind a leányok, mind a fiúk tornáján.

A vasárnapi éremeső után alig néhány órát kellett várni (esetleg aludni), hogy újabb magyar érmet ünnepelhessünk. Persze, ehhez korán kellett kelnie Bajnok Eszternek is, aki helyi idő szerint fél tíztől már a hármasugrás döntőjében szerepelt. a Favorit AC Kaposvár atlétája a legjobbkor hozta a legjobbját: mindegyik kísérletében 12 méter fölé szállt, azonban harmadjára 13,01 méter ugrott. Ez kilenc centivel nagyobb, mint eddigi legjobbja, s egyben a dobogó harmadik fokát jelentette neki. Vetélytársai jó formáját mutatja, hogy a győztes francia és az ezüstérmes ausztrál is új egyéni csúccsal végzett előtte. Főoldali fotónk Szalmás Péter (mob.hu) felvétele. LABDARÚGÁS A leányok és a fiúk is két, hármas csoportban kezdték meg a küzdelmeket még az olimpia hivatalos nyitóünnepsége előtt. Az első két helyezett jutott az elődöntőbe. A gyengébbik nemben Kína és Venezuela emelkedett ki az első körben, hiszen mindkét meccsüket könnyedén nyerték, tizenkét, illetve tizenhárom gólt rúgva. Mindenki azt várta, hogy a fináléba jutásuk sem jelenthet különösebb gondot, de a dél-amerikaiak Mexikóval, míg az ázsiaiak Szlovákiával nem bírtak a rendes játékidőben. Mindkét meccsen tizenegyesek döntöttek, végül az esélyesebb csapat javára, így jött létre a Venezuela-Kína álomdöntő. A fiúk tornája kísértetiesen hasonló képet mutatott. Az egyik triót Peru nyerte hibátlan mérleggel, igaz Izlandot és Hondurast is szoros meccsen verte (3-1, 2-1). Nem úgy Dél-Korea, amely a Zöldfoki-szigeteknek öt, míg Vanuatunak kilenc gólt vágott. Az elődöntőben azonban az izlandiak alaposan megszorongatták őket, az 1-1-es rendes játékidő után nekik is tizenegyesekkel sikerült a fináléba jutás. A peruiak már a második percben hátrányba kerültek (nem kis meglepetésre a zöldfokiak ellen), és csak a szünet után jött el az igazság órája (illetve negyven perce). Akkor aztán hármat vágtak. Vagyis a fiúk mezőnyében is a csoportkör után két legerősebbnek vált csapat, Dél-Korea és Peru játszhatja az olimpiai döntőt.