Röplabda

2015-02-26 15:45

Kezdődik a rájátszás

A Békéscsaba, a Vasas, az MTK és a Gödöllő otthonában kezdődik a női juniorbajnokság rájátszása. Jó néhány felnőtt NB I-es, illetve Magyar Kupa-győztes játékos is pályára lép. Színvonalas küzdelmekre van kilátás.

UP-info A felnőtt női bajnoksággal együtt a junior is befejeződött, viszont a korosztályos lányok nem pihennek egy hónapot, hanem azonnal megkezdik a rájátszást. Kieső ugyebár még nem volt, de a tabellán elfoglalt hely a kiemelések miatt nem volt mindegy, ráadásul az első négy helyezett a házigazdája a saját négyes tornájának. Izgalmakból nem volt hiány az alapszakaszban, hiszen az előzetesen is legerősebbnek tartott Vasas és Békéscsaba hozni tudta hazai pályán egymás elleni meccsét, így végül az döntött, hogy a viharsarki lányok egy ponttal többet szereztek a többi mérkőzésen. Az MTK és a Gödöllő között is csak leheletnyi volt a különbség a fővárosi gárda javára. Ez a négy csapat az egész alapszakaszban kiemelkedett a mezőnyből. A rájátszás első felvonásaként tehát négy tornát rendeznek, a győztesek egyeneságon jutnak a hatos döntőbe. A második helyezetteknek is marad még esélyük: május elején, négyes tornán küzdenek meg a fennmaradó helyekért. Ennek a tornának a másik két csapata a bajnokság hetedik helyéért mérkőzik, míg ezzel egy időben a hétvégi tornák harmadikjai a 9-12. pozíciójáért játszanak. A hatos döntő lebonyolítása a szokásos formát követi: a lányok két hármas csoportban kezdik a küzdelmeket, az elsők rögtön a négy közé kerülnek, a többiek a keresztjátékban döntik el, melyikük jut a legjobb négybe. Az elődöntők után pedig finálét és bronzmeccset is rendeznek. A negyeddöntő veszteseinek sem ér véget a torna, lesz mérkőzés ugyanis az ötödik helyért is. Visszatérve a hétvégi tornára: színvonalas mérkőzésekre van kilátás, hiszen a legtöbb csapatban olyanok is pályára lépnek, akik már az NB I-ben is rendszeresen játéklehetőséget kapnak, sőt, a kupadöntőben is szerepeltek. És mivel a felnőttbajnokság szünetel, száz százalékosan rendelkezésre állhatnak. Szombaton a Vasas Folyondár utcai csarnokában a házigazdák mellett a Nyíregyháza és a Jászberény találkozik. A másik három csoport meccseit vasárnap rendezik. A Békéscsabai Városi Sportcsarnokba az UTE és a Palota juniorjai látogatnak, a gödöllői Török Ignác Gimnázium tornatermébe a kaposvári és a budaörsi lányok utaznak, míg az MTK Szamos utcai csarnokában a címvédő TF-Budapest és az Albrecht MVSC MVSI meccsel délelőtt és kora délután. A junior fiúk, a férfi NB I-hez hasonlóan még csak a 19. fordulónál tartanak, a rájátszás első fordulóját csak március közepén rendezik. A hétvégi program február 28. (szombat) B csoport (Budapest, Folyondár utca): 10:00 Jászberényi RK–Vasas-Óbuda 11:30 FATUM-Nyíregyháza–Jászberényi RK 13:00 Vasas-Óbuda–FATUM-Nyíregyháza március 1. (vasárnap) C csoport (Budapest, Szamos utca): 10:00 Aluprof-TF-Budapest–MTK-Budapest 11:30 Albrecht MVSC MVSI–Aluprof-TF-Budapest 13:00 MTK-Budapest–Albrecht MVSC MVSI D csoport (Gödöllő, Török Ignác Gimnázium): 10:30 Budaörsi DSE–TEVA Gödöllői RC 12:00 1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem–Budaörsi DSE 13:30 TEVA Gödöllői RC–1. MCM-Diamant Kaposvári Egyetem A csoport (Békéscsaba, Városi Sportcsarnok): 12:00 UTE–Budapest Bank-Békéscsabai RSE 13:30 Palota RSC–UTE 15:00 Budapest Bank-Békéscsabai RSE–Palota RSC